سایت ماهیگیری و ماهی شناسی

اخرین مطالب ارسال شده در انجمن

سایت ماهیگیری و ماهی شناسی

جستجو در سایت
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید
1
--
1
2 نفر


سد مخزني ماملو آماده بهره برداري است

سلام به دستور ريس جمهور احمدي نژاد قرار اطراف اين سد درختكاري  و انواع ماهي نيز براي ماهيگيري در ان رها سازي بشه

با توجه به فاصله خيلي كم به تهران فكر كنم خبري خوبي براي تهراني هاي عزيز باشه تا در چند سال اينده يك مكان نزديك و عالي براي ماهيگيري داشته باشند

براي ديدن نقشه هوايي سد ماملو كليك كنيد

اطلاعات تكميلي:

اجرای سد ماملو با 12 هزار میلیارد ریال اعتبار از سال 81 آغاز شد و از دو سال گذشته برای تامین آب زراعی بهره برداری شده است.

این سد از نوع خاکی با هسته رسی است و هدف اصلی ساخت آن تامین آب شرب جنوب شهر تهران است . 

سد ماملو با ارتفاع 89 متر از پی 240 میلیون مترمکعب آب را ذخیره می کند و با توجه به سرریز درجه دار خود قادر است بالاتر از تراز اصلی آب را در خود نگه دارد.

این سد در زمان مورد نیاز با ذخیره کردن آب بالاتر از تراز و سطح دریچه می تواند به مدیریت بهتر آب کمک کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران تامین 90 میلیون مترمکعب آب زراعی دشت های ورامین و پاکدشت و 120 میلیون مترمکعب آب شرب جنوب تهران و نیز نزدیک به 30 میلیون مترمکعب آب صنعتی را از ویژگی های سد ماملو ذکر کرد.

ارتقایی تصریح کرد: در دو سال اخیر 130 میلیون مترمکعب در شرایط خشکسالی
برای تامین آب مورد نیاز کشاورزی از این سد استفاده شده است.

او گفت : سد ماملو می تواند نزدیک به 30 هزار شغل را برای کشاورزان ایجاد کند و نیز نزدیک به یک میلیون نفر را زیرپوشش خدمات آب رسانی قرار خواهد داد.

سد خاکی ماملو در 45 کیلومتری جنوب شرقی تهران است.

avatar
منصور پور خارابی - تهران و ماسوله
خسته نباشید ، در واقع به امید یاد گیری و اشنا شدن از محل های ماهیگیری و استفاده از تجربيات شما که زحمت کشیدید و این سایت را راه اندازی کردید تا جایی که فرصت داشتم گشت و گزاری در این سایت ماهیگیری کردم البته برای خودتان هم فکر میکنم این موضوع واضح و روشن است که مطالب و موضوعات غالبا نارسا ویا فاقد عکس و اطلاعات اصلی و اساسی که خواننده به نیت ان وقت گذاشته میباشند !! برای مثال همین گزارش یا خبر در مورد سد ماملو ، یه عکس واضح ویا حداقل جالب برای یک علاقمند به طبیعت و احیانا صید که در مورد حقیر بهانه ایست برای گذراندن ساعاتی در دل طبیعت را منکه ندیدم ویا خاطراتی که بدون ذکر محل ونام مینویسند ! این چجور به اشتراک گذاشتن تجربیات است؟ موفق باشید
0
--
0
0 نفر
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.