سایت ماهیگیری و ماهی شناسی

اخرین مطالب ارسال شده در انجمن

سایت ماهیگیری و ماهی شناسی

جستجو در سایت
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید
3
--
0
3 نفر

بارها دوستان خواسته بودند در مورد فیتو فاگ مقاله ایی داشته باشیم که تا به حال میسر نشده بود به همین دلیل مقاله زیر تهیه شد تا دوستان استفاده کنند.چنانچه دوستانی هستند که اطلاعات بیشتری از این ماهی دارند خوشحال خواهیم شد که ما رو هم مطلع کنند.

 

 فیتوفاگ

  این ماهی از خانواده سیپرینید است که معروفترین آنها همان کپور معروف است.

تا به حال این ماهی با طول 105 سانت و وزن 50 کیلو هم دیده شده.ماهی ساکن آبهای شیرین است که تا عمق 20 متری هم زندگی میکند عمده ترین غذای او فیتوپلانگتونها وزئوپلانگتونهاست اما از تخم و لارو موجودات بومی محل خویش نیز تغذیه میکند.

دمای زیست او از 6 الی 28 درجه سانتیگراد متغییر است و نسبت به کاهش دما (کمتر از 5 درجه سانتیگراد)واکسیژن بسیار حساس است.

این ماهی را با عنوان کپور نقره ایی ویا کپور پرنده هم میشناسند.این ماهی میتواند مسافتی معادل 3 متر را بیرون از آب طی کند.

در سال 2003 میلادی یک خانم که در حال سواری روی جت اسکی خود بوده به دلیل برخورد یک فیتو فاگ با صورتش دچار شکستگی در ناحیه بینی خود شده.

 


 


 

 

متداول ترین روش صید این ماهی تهیه خمیر نان است که در آب دیر متلاشی شود و داخل آن نیز قلاب کوچک کار گذاشته شده باشد که البته به یک شناور متصل شده.این ماهی برای خوردن این طعمه به آن نوک میزند و قطعات ریز و درشت آنرا با عمل پمپ کردن متوالی جدا میکند و چنانچه به قلاب تعبیه شده شما برسد میتوانید امیدوار باشید که این ماهی را صید کرده اید.

 

منبع : /fishsport.blogfa.com/

avatar
عاشق ماهي
عجت پرشي داره ناقلا
1
--
0
1 نفر
avatar
احسان
کله ی باباش ریدن عجب پرشی
1
--
0
1 نفر
avatar
وحيد
كاش ميشد ريسه مخصوص صيد اين ماهي رو بيشتر توضيح بدين
1
--
0
1 نفر
avatar
وحيد
البته ريسه با عكس،،، اگر موجود باشه
1
--
0
1 نفر
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.