سایت ماهیگیری و ماهی شناسی

اخرین مطالب ارسال شده در انجمن

سایت ماهیگیری و ماهی شناسی

جستجو در سایت
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید
0
--
0
0 نفر

Popper در لغت به معنای طعمه شناور ماهیگیری است و در برخی از مرکز،آنها را همراه با پشه ها دسته بندی می کنند که شاید به دلیل خصیصه شناوری آنها باشد. برخی از آنها در هنگام حرکت صدایی شبیه تق تق دارند که باعث جلب توجه ماهی می گردد. طعمه مصنوعی شناوری که در اینجا قصد ساختش را داریم هم در آبهای شور و هم در آبهای شیرین کاربرد دارد.

اموزش ساخت طعمه شناوري براي صيد ماهي

وسایل مورد نیاز:

1- یک عدد شناور به اندازه دلخواه.

2- سیم فولادی ضدزنگ.

3- یک عدد هرزه گرد.

4- دانه تسبیح.

5- سرب چاکدار یا تیله ای.

6- توپهای کوچک فلزی. (اختیاری)

7- دو عدد حلقه مارپیچ.

8- دو عدد قلاب سه شاخه.

9- یک جفت چشم ماهی مصنوعی.

مرحله نخست:

کار را با بستن یک دستگاه دریل بطور محکم در یک گیره آغاز نمایید و مته ای که کمی کوچکتر از قطر داخلی شناور است را به دریل ببندید. البته میتوانید با استفاده از یک کارد سطح خارجی شناور را تراشیده و آن را به شکل طعمه در آورده و به مرحله چهارم بروید.

Popper

مرحله دوم:

برای اینکه شناور بر روی دریل محکم شود یک تکه نوار چسب را به دور مته بپیچید و با فشار مته را در شناور وارد کنید. می توانید با استفاده از یک سنباده زبر عمل حالت دادن به بدنه را شروع کرده و سپس با استفاده از یک سنباده نرم، سطح آن را صاف و صیقلی نمایید.

Popper

 

مرحله سوم:

شکل طعمه مصنوعی شناوری تقریبأ کامل شده است.

Popper

 

مرحله چهارم:

قسمت سر یا جلویی طعمه شناوری را در زاویه ای که عملکرد بهتری داشته باشد، (مطابق شکل) با چاقو ببرید. همچنین بهتر است در قسمت جلوی آن یک حالت مخروطی شکل (مطابق شکل) با استفاده از سنباده ایجاد نمایید.

Popper

 

مرحله پنجم:

یک سوراخ به اندازه قطر شناور، 35 میلیمتر پایین تر از سر طعمه با استفاده از دریل ایجاد نموده و شناور را به نحوی در آن قرار دهید که تنها حلقه از سوراخ بیرون باشد.

Popper

 

مرحله ششم:

سیم فولادی را در سوراخ سرتاسری طعمه شناوری، به نحوی که در شکل نشان داده شده، قرار دهید. مطمئن شوید که سیم از میان چشم هرزه گرد عبور کرده است. شما می توانید چندتایی از توپهای فلزی را برای ایجاد صدای تق تق درون آن اضافه کنید. سپس یک سرب چاکدار یا تیله ای را به آن اضافه کرده و با ایجاد یک حلقه در انتهای آن کار را به پایان رسانید.

Popper

 

مرحله هفتم:

در نهایت قسمت مخروطی شکل، اطراف هرزه گرد و دانه تسبیح را با مایع Epoxy (صمغ مصنوعی انعطافپذیر) مهروموم نمایید. این مایع پس از سفت شدن از حرکت سیم فولادی جلوگیری مینماید و نیز مرحله رنگ کاری را تمیز تر می نماید.

Popper

 

مرحله هشتم:

بر روی طعمه مصنوعی یک رنگ لعابی سفید به عنوان پوشش پایه بپاشید. بعد از اینکه رنگ خشک شد، قبل از اینکه پوشش دیگری بر رویش بپاشید با استفاده از یک سنباده بسیار نرم سطح آن را سنباده بزنید. حال می توانید رنگهای مورد نظرتان را که معمولأ متشکل از رنگها آبی، زرد، سبز، نارنجی و سربی نقره ای است را بر روی طعمه بپاشید. در انتها یک جفت چشم مصنوعی ماهی را بر روی آن بچسبانید.

Popper

 

مرحله نهم:

حلقه های مارپیچی و سه شاخه را به حلقه ها متصل نمایید. حال طعمه مصنوعی شناوریتان آماده است.

Popper

 

منبع : انجمن گسترش و آموزش ماهیگیری ورزشی

www.fishing.ir

avatar
mohammadrezaei
slm khoob bood vali hichi azash nafahmidim mer30
0
--
0
0 نفر
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.