انجمن ماهیگیری اصفهان فیشینگ

نسخه‌ی کامل: تاکتیک های ماهیگیری با قایق تیوپی (بخش چهارم)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
تاکتیک های ماهیگیری با قایق تیوپی (بخش چهارم)


دریاچه های جدید


وقتی برای ماهیگیری به یک دریاچه جدید مراجعه می کنید، در هنگام استفاده از قایق تیوپی آن قدر از کناره آب فاصله بگیرید که آب هم در جلو و هم پشت سرتان به اندازه کافی پر عمق باشد. از پرتاب به سمت ساحل شروع کنید. من معمولا به سمت کناره های پر علف پرتاب نمی کنم- مگر این که چنین پوشش هایی در طول شیب های تند یا صخره ها قرار داشته باشند -چون در آین آب ها به ندرت می توان ماهی های خوب پیدا کرد. به دنبال لبه های تیز و شیب های تند ساحلی بگردید که آبی نسبتا کم عمق در جوار آبی پرعمق تر داشته باشند.


شاید لازم باشد برای یافتن چنین جاهایی از ساحل فاصله بیشتری بگیرید. جاهایی که با بیشتر شدن عمق، علف های آبزی به تدریج محو می شوند محلی مناسب برای تغذیه قزل آلا به شمار می روند. آنها برای گرفتن حشرات و سخت پوستان وارد انبوه علف های آبزی می شوند و پس از اتمام تغذیه، تنها چند متر آن طرف تر در آب پرعمق تر مجاور به استراحت می پردازند.


اگر جای مناسب و جذابی پیدا کردید با قایق تیوپی مقابل آن قرار گیرید. چنین جای مناسبی می تواند یک خط ساحلی با بستر علفی یا یک ساحل صخره ای با پتانسیل ماهی های فراوان باشد. ابتدا حدود 12 متر از محل مورد نظر فاصله بگیرید و کل ناحیه را به روش پرتاب پنکه ای (fan casting) پوشش دهید. می توانید از دورترین نقطه در سمت چپ پرتاب ها را آغاز کنید و در جهت عقربه های ساعت پرتاب ها را ادامه دهید. اگر آب پر عمق است پرتاب هایتان باید متوسط تا بلند باشد، اما اگر عمق آب در در محل مورد نظر یک متر یا کمتر است یا باید پرتاب های کوتاه انجام دهید یا از نخ شناور استفاده کنید. در صورت استفاده از لیدر 3 متری به همراه نخ شناور پشه به راحتی به کف آب می رسد.ادامه دارد...http://flyfishing.blogfa.com/post/213