پاسخ جدید 
امتیاز موضوع:
  • 35 رأی - میانگین امتیازات: 3.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین نقاط ماهیگیری استان گیلان
#1
  بهترین نقاط ماهیگیری استان گیلان
اگر مسافر هستید یا ماهیگیری را به طور حرفه ای دنبال نمی کنید و قصد دارید  برای تنوع هم که شده در این رشته مفرح و شیرین بخت آزمایی کنید.
برای شروع کار از مکان های مطمئن آغاز کنید ما ده نقطه را به شما معرفی می کنیم.

شما به راحتی می توانید این نقاط را پیدا کنید. همینطور می توانید در این مکان ها وسیله نقلیه خود را پارک کنید. و با خاطر جمع تر و نگرانی کمتری به ماهیگیری بپردازید.

اگر وسیله ماهیگیری ندارید نگران نباشید برای ماهیگیری به ابزار خاص و گران  نیاز نیست میتوانید سری به یکی از فروشگاههای لوازم ماهیگیری بزنید و یک چوب کاسی 4.50 که وسیله مناسبی برای شروع است بخرید.

اندازه قلاب هم البته بستگی به اندازه ماهی ای دارد که میخواهید بگیرید اما یک قلاب شماره 9 برای شروع اندازه مناسبی است.

برای نخ و سرب و چوب پنبه هم می توانید از فروشنده مشورت بخواهید.

حالا می ماند یک طعمه؛ اصلا نیازی نیست که به دنبال کرم یا لارو و یا رش و بقیه موارد بروید. خمیر ساده ترین و موثرترین طعمه است. و همه ماهی ها از این طعمه استقبال می کنند.


[تصویر:  79252378394_orig.jpg]

[تصویر:  79252378384_orig.jpg]

[تصویر:  79252378380_orig.jpg]
 
حالا برویم سراغ مکان های ماهی گیری:

1-    آستانه اشرفیه زیر پل.


2-    سنگچین بندر انزلی خصوصا صد متر آخر (پاییز و بهار زمان مناسب ماهیگیری است)3-    سنگچین بندر کیاشهر صد متر آخر( پاییز و بهار زمان مناسب ماهیگیری است)4-    مرداب کیاشهر (تابستان زمان مناسب ماهیگیری است)5-    سد تاریک (امام زاده هاشم بهار و تابستان زمان مناسب ماهیگیری است)6-    سد منجیل (بهار و تابستان زمان مناسب ماهیگیری است)7-    شاهرود لوشان (بهار و تابستان زمان مناسب ماهیگیری است)8-    آستانه اشرفیه رودخانه جنب کارخانه کود شیمیایی (بهار و تابستان زمان مناسب ماهیگیری است)9-    تالاب انزلی (بهار و تابستان زمان مناسب ماهیگیری است)10-    استخر پارک دانشجو رشت (بهار و تابستان زمان مناسب ماهیگیری است)


در سنگچین ها می توانید زردپر و کفال و ماهی سفید صید کنید و در جاهای دیگر زرد پر و کپور. حالا بنشینید قلاب بیندازید و منتظر یک صید خوب بمانید.

راستی یادتان نرود که ماهی های کوچک را به آب برگردانید.
پاسخ
#2
سلام بسیار راهنمایی مفید و کارآمد برای تازه کاران و حتی حرفه ای ها بهترین مکان ماهیگیری استان ما توضیح داده شده
پاسخ
پاسخ جدید 


لطفاً توجه داشته باشید که ارسال‌های جدیدی که در این انجمن ثبت می‌شوند، ابتدا باید توسط یکی از مدیران تأیید شوند و پس از تأیید مدیر، قابل دیدن خواهند بود.
[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود به این مطلب را در این کادر بنویسید.
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان