پاسخ جدید 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سفرنامه ماهیگیری در سد شهید رجایی (سلیمان تنگه)_ خرداد 93

[تصویر:  a431658_20140530_102916.jpg]

سلام و عرض ادب خدمت ماهیگیران عزیز

بالاخره دل و زدیم به دریا و رفتیم به سد و رودخانه شهید رجایی یا همون سلیمان تنگه.

گروه اینبار میزبان یه میهمان عزیز این انجمن بود که برای همه ما محترم و آشناست: (آقا وحید گل).

ظهر روز چهارشنبه را افتادیم و حدود بعد از ظهر بود که پس از طی جاده زیبای فیروزکوه و بعد از پل ورسک؛رسیدیم به یه

پمپ بنزین و از تقاطع پمپ بنزین به سمت راست؛گردنه یه کوه قشنگ رو رفتیم بالا:حالا نرو کی برو...

جاده خیلی زیبائی بود و هر لحظه یه منظره بکری از جلوی چشمامون میگذشت.

لوازم ماهیگیریمون خیلی ریاد بود و مجبور شدیم تا از داداش وحید بخوایم تا ماشینشو بیاره. جای شما خیلی خالی

من بهمراه داداش وحید با یه ماشین و دوستان هم با ماشین دیگه توی جاده دنبال هم میرفتیم.

بعد از گذشت از پیچ های جنگلی و زیبا رسیدیم به یه 3راهی که دست چپ رو به سمت سد ادامه دادیم.

توی مسیر یه ماشینی رو دیدیم که خراب شده بود و هر 4 سرنشینش پیاده شده و مشغول تعمیر بودن.

پیششون وایستادیم که آدرس سد رو بپرسیم که یکی از اونها گفت آدرس رو کامل بلده و درخواست کرد تا مسیر باقی مونده رو

با ما همسفر بشه.سرتونو درد نیارم؛این آقایی که همسفر ما شده بود تقریبأ آچار فرانسه سد بود و برای رسیدن به کناره

سد و رودخانه بما خیلی کمک کرد.

این آقایی که خدمتتون عرض کردم؛خدمات رفاهی رو به توریست ها و ماهیگیرها و میهمانان عرضه میکنه و اگر خواستین

یه روزی به این سد زیبا برین حالا یا برای تفریح و یا ماهیگیری؛قبل از رفتن یه تماسی با این آقا بگیرین که بهتون خیلی کمک خواهد کرد.

09117117196
فامیلی ایشون سخت بود و یادم نیست ولی اسمش اصغر آقاست و شما رو از هر لحاظ امنیتی و اقامتی؛تضمین میکنه.

خب بگذریم... اصغر آقا با میهمان نوازی گرمی از ما استقبال کرد و مسیر ورود به کناره آب رو بهمون نشون داد.

بعد از گذشت از چندین مسیر خاکی با شیب تند مجبور شدیم تا ماشین هارو داخل جاده و بین درخت ها پارک کنیم و

بقیه راه رو با تجهیزاتمون پیاده طی کنیم.حدود یک کیلوتر و شایدم کمتر؛این مسیر خاکی با شیب تند رو که لابلای درخت ها 

بود؛رفتیم تا رسیدیم به کناره سد.هوا داشت تاریک میشد که هر کدوم از ما جائی رو برای ماهیگیری در نظر گرفتیم و مشغول

تجهیز لوازم شدیم.کمی اونطرف تر از من؛داداش وحیدم بود که سخت مشغول ماهیگیری شده بود.

بعد از چند ساعت چوب انداختن حاصل کار هممون:سگ ماهی های کوچیک بودن که واقعأ همه مارو کلافه کرده بودن!

خلاصه خبری از ماهی ها نبود و ما به گمان اینکه ماهی ها به بالادست تشریف بردن؛دست از ماهیگیری کشیده و رفتیم

سراغ شام.عجب شامی بود(کنسرو)!!!!

داداش وحید و استاد شاد که خیلی خسته شده بودن بی خیال شام شدن و خوابیدن.

فردای اون روز هم تا ظهر به همین منوال گذشت تا اینکه تصمیم گرفتیم بریم به سمت ورودی رودخانه به سد.

بعد از چند ساعت بالاخره یه مسیر پیدا کردیم و بعد از پارک ماشین ها را افتادیم سمت ورودی سد.

بارون شدیدی شروع شد و بعدشم آفتاب!!!

[تصویر:  a22901_20140530_1029060.jpg]

ماهیگیرهای زیادی به سمت رودخونه و سد میومدن و هرکدومشون یه جایی رو پاتوق میکرد و مشغول میشد.

ما هم یه وسعتی در حدود 30 متری رو درگیر کردیم و چوب هامون رو یکی یکی انداختیم.

تقریبأ اکثر صیدهای ما رو سگ ماهی به خودش اختصاص داده بود و نمیخواست به این راحتی دست از سر ما برداره.

بعد از این همه تلاش تازه و یواش یواش متوجه شدیم که هنوز فصل صید ماهی های این سد نرسیده!!!

به گفته بومی های این منطقه:بهترین فصل صید ماهی های بزرگ؛تیر و مرداد ماهه!

و بازهم به گفته بومی ها: ماهی های این سد؛

زرد پر _کپور چینی_آمور_سفید رودخانه ای و قزل آلا بود که قزل رو بعید میدونم باشه ولی گفتن که هست.

قبل از سفر به این سد من هر چقدر گشتم نتونستم اطلاعاتی راجع به گونه های موجود در ایم سد رو پیدا کنم و از این رو

خواستم تا دیگر دوستان ماهی گیرمون بدونن که برای صید چه ماهی میخوان برن!

[تصویر:  f487610_20140530_103039.jpg]

همیشه و در هر سفر ماهیگیری جای دادا محمد و دادا وحید رو خالی میکردیم ولی اینبار فقط جای دادا محمد خالی بود!!!

خدا رو چه دیدین شایدم یه روز اومد و دادا محمدمونم بهمون یه پیشنهاد و یا دعوت نامه فرستاد خخخخخخ

دوستان عزیزی که قصد عزیمت به این منطقه زیبا و تقریبأ بکر رو برای ماهیگیری در نظر دارن باید:

با خودتون لوازم سبک و قابل حمل ببرین.

از چراغ های شارژی قافل نشین.

برای ماهیگیری در شب و به علت شرجی بود هوا؛حتمأ لباس گرم و بارانی با خودتون ببرین.

توی لوازمتون حتمأ یه کرم یا پماد دور کننده حشرات باشه.

دیگه هرچی یادم میومد رو براتون نوشتم و اگر موضوع مهمی رو هم فراموش کردم؛از داداش وحید خوش اخلاق و با معرفتمون

خواهش میکنم که در ادامه این سفرنامه؛مارو یاری کنن.

راستی گفتم داداش وحید...: پیشنهاد میکنم که یه سفر با این مرد ماهیگیر خوش سفر رو تجربه کنین.

یه دوتایی هم عکس دارم که تقدیمتون میکنم.فقط برای مناظر اطرافشه یوقت فکر نکنین که میخوام خودمو داداش وحیدمو

به تصویر بکشم ها خخخخخخ

[تصویر:  h456312_20140530_134858.jpg]

[تصویر:  j115_20140530_1349350.jpg]

برای همه شما دوستان گلم تندرستی و شادکامی آرزو میکنم.

ارادتمند: مهدی23
پاسخ
ارادتمند داداش مهدی گل!
از بابت سفرنامه ممنون بسیار زیبا و کامل نوشتی.
فقط برای آگاهی دوستانی که تمایل به سفر به این سد را دارند این مطلب رو اضافه می کنم که: مسیر جاده فیروزکوه به سمت ساری دقیقا" ابتدای پل سفید که هنوز بلوار شروع نشده جنب پمپ بنزین یه فرعی سمت راست هست که این جاده شما رو هدایت می کنه به سمت سد؛ البته فکر کنم بعد از گذشت 60 کیلومتر! از محلی های اونجا هم می تونید سراغ محمدآباد رو بگیرین بعد سراغ سد.
ضمنا" ماهی هایی هم که آقا مهدی گل اشاره کردند (سگ ماهی) به زبان محلی "گل خس" یا همون "لجن خوار" خودمون هست.

باتشکر از همه دوستان بالاخص آقا محمد که مدیریت این انجمن رو به عهده دارن و فضایی فراهم نمودن که عاشقان ماهیگیری تبادل تجربه می کنن و باعث می شه که بقیه عزیران ماهیگیر  با آگاهی کامل به مکان های مورد نظرشون سفر کنن.
الان هم که این مطلب رو می نویسیم خسته و داغون! از کنار سد گلپایگان، دست خالی اومدم و اصلن حال و رمقی برام نمونده.

به امید دیدار با دوستان انجمن...
پاسخ
به به -- به به
میبینم که این انجمن  بلاخره به یه دردی خورده
و سبب ایجاد دوستی بین دو نفر شده
امیدوارم ماهیگیری و سفر به طبیعت به شما خوش گذشته باشه

پاسخ
پاسخ جدید 

لطفاً توجه داشته باشید که ارسال‌های جدیدی که در این انجمن ثبت می‌شوند، ابتدا باید توسط یکی از مدیران تأیید شوند و پس از تأیید مدیر، قابل دیدن خواهند بود.
[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود به این مطلب را در این کادر بنویسید.

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سفرنامه ماهیگیری رودخانه ارمند - سد کارون 4 محمد نصری 3 14,314 11-11-2019، 09:48 PM
آخرین ارسال: Majid Zolata
  سفرنامه ماهیگیری در رودخانه خرسان 18-6-93 محمد نصری 1 18,767 09-23-2019، 05:22 AM
آخرین ارسال: علیرضا بهرامی
  سفرنامه ماهیگیری در گشر سوزا – جزیره قشم محمد نصری 3 9,791 06-07-2018، 06:58 PM
آخرین ارسال: dabiri100
  سفرنامه ماهیگیری در سد کارون چهار محمد نصری 0 9,428 12-02-2017، 11:35 PM
آخرین ارسال: محمد نصری
  سفرنامه ماهیگیری در سد خان اباد محمد نصری 6 16,045 11-11-2017، 07:16 PM
آخرین ارسال: fns4565
  سفرنامه ماهیگیری در جزیره خارکو محمد نصری 1 9,962 02-07-2016، 11:34 PM
آخرین ارسال: armin
Mohem سفرنامه ماهیگیری با قایق در دریا - قشم 94 محمد نصری 0 10,313 04-02-2015، 03:04 AM
  سفرنامه ماهیگیری در بندر گناوه - بوشهر محمد نصری 2 15,222 02-08-2015، 02:08 PM
آخرین ارسال: morteza
  سفرنامه ماهیگیری در رودخانه سبز کوه محمد نصری 1 6,969 11-20-2014، 07:15 AM
آخرین ارسال: mehdi23
  سفرنامه ماهیگیری در سد میدانک فریدونشهر اصفهان محمد نصری 5 23,187 09-18-2014، 04:27 AM
  سفرنامه ماهیگیری سد خمیران 16-6-93 محمد نصری 1 18,564 09-08-2014، 04:04 AM
  سفرنامه ماهیگیری سد چادگان اصفهان 7-5-93 محمد نصری 2 20,224 08-03-2014، 08:00 PM
  سفرنامه ماهیگیری در سد 15 خرداد-فروردین93 mehdi23 3 13,061 07-05-2014، 05:49 AM
  سفرنامه ماهیگیری باقلاب در تالاب چغاخور محمد نصری 2 5,617 06-07-2014، 07:11 AM
  سفرنامه ماهیگیری در سد ساوه (الغدیر) _ اردیبهشت93 mehdi23 4 9,368 05-18-2014، 08:18 PM
آخرین ارسال: en_vahid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان