اصول ماهیگیری در سد ها
نویسنده پیام
محمد نصری

*

ارسال‌ها: 2,017
تاریخ عضویت: بهم 1391
اعتبار: 8576

نام واقعی : محمد

سن : 35

مکان زندگی : اصفهان

روش ماهیگیری : لانسه کشی - انتظاری

ماهی های من : ماهیهای دریا - قزل - سونگ

مکان ماهیگیری : کارون - خرسان - و ....

ارسال: #1
Mohem  اصول ماهیگیری در سد ها
اصول ماهیگیری در سد ها

[تصویر:  p]

با توجه به تنگنا و کمبود مکانهای مناسب برای ماهیگیری در کشور و تهی شدن ماهیها از اندک رودخانه های در قید حیات ،اکثر دوستان دوستدار به این رشته ناچارا"به نزدیکترین و قابل دسترس ترین سدها مراجعه میکنن که متاسفانه راههای منتهی به این سدها اکثرا" ناهموار و خاکیه و دوستان با مشکلات و مشقت زیادی تا رسیدن به مقصد روبه رو میشن!

مشکل بعدی پس از طی راه های یاد شده واگذاری سدها به پیمانکاران پرورش ماهیه که در سدهای کوچک عملا" ماهیگیری رو غیر ممکن میکنه!!!ولی عشق و شور ماهیگیری همیشه به این مشکلات پیروزی میکنه و فرد ماهیگیر تمام سختیها رو به جان میخره و سرانجام سد مناسبی واسه ماهیگیری پیدا میکنه!!!

نکاتی که هنگام ماهیگیری در سد ها باید مورد توجه قرار بگیره:

1.قبل از مراجعه به سد دلخواهتون حتما" نسبت به ماهیهای مستقر در سد شناخت کافی داشته باشین تا سیستم  و طعمه مناسبی برای ماهیگیری  در اون محیط بکار بگیرین!هرگز سدی رو که نسبت بهش  اطلاع و شناخت کافی ندارین برای ماهیگیری گزینش نکنین!

2.گزینش مکان مناسب باارزشترین گام در صید موفقه!برپایه پژوهش ات ارائه شده ازدحام ماهی ها بیشتر" در آغاز ورودی رودخانه های اصلی به سدهاست!به سه انگیزه : اول پرمایگی اکسیژن دلخواه در ورودی رودخانه ها به سد، دوم مواد خوراکی که توسط رودهای منتهی به سد وارد حوزه ی سدها میشه!سوم به انگیزه ازدیاد  جمعیت حشرات، ماهی های کوچک و سایر آبزیان در این مکان ها و مکانها کم گودی!
برخلاف نگرش برخی از دوستان که فکر میکنن ماهی های بزرگ در نقاط پرگودی سد ساکنن! نقاط گود و با گودی بیشتر از 15 متر مناسب  ماهیگیری نیستن ( به انگیزه فشار بالای آب در گودی، کمبود اکسیژن و مواد خوراکی در نقاط پر گودی )گودی ارمانی برای صید اکثر ماهیها بین 2 تا 8 متره!(جدای فصل زمستان که به انگیزه کاهش دمای آب ماهی ها در نقاط گود سد ساکن میشن!)
3.بامداد در آغاز ورودی سدها نخستین جایی رو که نور آفتاب به سطح آب میتابه واسه ماهیگیری گزینش کنین،و عصر آخرین مکانی رو که هنگام شامگاه   نور آفتاب به اونجا ختم میشه!
4.طعمه پاشی یک اصل مهم در ماهیگیریه بخصوص در سدها پس هرگز در این امر سهل انگاری نکنین و با دقت مکان دلخواه رو قبل از شروع ماهیگیری درخور با نوع ماهی هدف  و تعیین گودی مناسب طعمه پاشی کنین!
5.از ماهیگیری در مکانها دارای بستر گیاهی انبوه یا سنگلاخی زیاد خوداری کنین چون گیر کردن وزنه یا ریسه روان و تمرکزتون رو واسه ماهیگیری به هم میریزه!
                                             
11-27-1391، 06:43 عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر اعتباردهی نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 اعتبار داده شده توسط : gallardo(+5) ، mehdi23(+10) ، Tonino(+10) ، rah.babazadeh(+1) ، arya.plast@yahoo.com(+1) ، mohamadrezasabbaghhamedani(+1)
اصول ماهیگیری در سد ها

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1017 - Can't find file: './esfahanf_fishing/mybb_threadviews.MYI' (errno: 2 "No such file or directory")
Query:
INSERT INTO mybb_threadviews (tid) VALUES('260')