امروز: چهارشنبه، 26 تیر 1398

ماهي کوی فیش

ماهي کوی فیش Koi Fish:

کوی فیش (koi fish ) یکی از ماهیان زیبایی است که در این مقاله درباره آن می نویسم.

این ماهی یکی از ماهیان بسیار جان سخت با عمر طولانی است که در کشور ژاپن یکی از نمادهای این کشور است و زیستگاه اصلی آن هم شرق آسیاست.

از نکات جالب درباره این ماهی این است که کوی فیش ها از نظر خوردن غذا سختگیر نیستند و تقریبا هرچه که قابل خوردن باشد وشما فکر کنید را میتوانند بخورند، من خودم سالها کوی فیشهای زیبایی را در آکواریوم خانگی نگهداری میکردم و جالب است بدانید که برنج پخته ، لیمو شیرین ، کاهو، طالبی و......... به این ماهیان زیبا میدادم و با اشتها میخوردند!!!!!!

کوی فیشها koi fish جزو ماهیان آبهای سرد می باشند( ماهیان سرد آبی) و باید توجه داشت که دمای آب آکواریوم آنها نباید بالا باشد دمایی بین 18- 21 بهترین دمای آب برای زندگی در تانک های خانگی برای آنهاست.

این ماهی ها در اصل به خانواده ماهیان کپور برمی گردد که بخاطر داشتن شباهت هایی به گلد فیش ها بعضی ها آنان را با نام گلد فیش کوی صدا میکنند. این ماهی از لحاظ تنوع رنگ بسیار عالی است و واریته های رنگی بسیار زیادی دارد.

در زیر واریته های(تنوع) رنگی مختلف کوی فیشها را همراه با نام ژاپنی و انگلیسی آنها را برای شناخت کامل انواع کوی فیش ها برای شما عزیزان قرار می دهم.

کوی فیش ها ماهیان بسیار آرام و بی آزاری هستند و توصیه میکنم که آنها را با ماهیان آذیت کن و جنگجو نگهداری نکنید زیرا که در اینصورت به زودی کشته خواهند شد. وبلاگ دنیای ماهی توصیه میکند که کوی فیشها را فقط با گلدفیشها نگهداری کنید و از نگهداری آن با ماهیان دیگر خودداری نمایید.این ماهیان دارای دو تا سبیلک در گوشه دهانشان هستند که به آنها در جستجوی غذا کمک میکنند.همیشه در کف آکواریوم و بین شن ها به جستجوی غذا میگردند. 

اگر در آکواریوم خانگی از کوی فیش نگهداری میکنید بدانید که این ماهی هرچه بزرگتر شود قیمت بیشتری پیدا خواهد کرد(بر خلاف بسیاری از ماهیان آکواریومی دیگر)

 

منبع : http://www.worldfish.blogfa.com/post-140.aspxگالري عكس ماهي گلدفيش

گالري عكس ماهي گلدفيش

 

گالري عكس ماهي گلدفيش

 

گالري عكس ماهي گلدفيش

گالري عكس ماهي گلدفيش

 

 

گالري عكس ماهي گلدفيش

 

گالري عكس ماهي گلدفيش

 

 

 

گالري عكس ماهي گلدفيش