امروز: پنج شنبه، 1 اسفند 1398

صید ماهی قزل ریسه بیت رانر

اموزش صید ماهی قزل با استفاده از سیستم ریسه بیت رانر

ریسه بیت رانر برای صید ماهی قزل آلا


اموزش صید ماهی قزل با استفاده از سیستم ریسه بیت رانر

ریسه بیت رانر یک ریسه استاندارد برای صید ماهی کپور می باشد ولی کاربرد این ریسه مختص ماهی کپور نیست و در صید ماهی های دیگر هم به کار می رود که در این پست در باره صید ماهی قزل آلا با ریسه بیت رانر صحبت می کنیم و در آینده نزدیک در باره کاربرد ریسه بیت رانر در دریا و صید ماهی های آب شور مقله ای در سایت قرار می گیرد.

این ریسه را شما می توانید به راحتی در رودخانه های با جریان بسیار قوی و بالا با تند آب های زیاد استفاده کنید.

اموزش صید ماهی قزل با استفاده از سیستم ریسه بیت رانر

اموزش صید ماهی قزل با استفاده از سیستم ریسه بیت رانر

شما در این ریسه می توانید از انواع طعمه های طبیعی و مصنوعی مثل پاوربیت استفاده کنید ولی یکی از ایده آل ترین طعمه ها برای این ریسه کرم می باشد.

 شما ریسه را در جریان آب قرار می دهید و بعد از ریسدن سرب به کف آب نخ را کم کم آزاد می کنیم و سرب کف آب ثابت می ماند و نخ آزاد شده با جریان به جلو پیش می رود حالا هم در حال پیش روی به جلو امکان حمله ماهی به طعمه هست و هم در هنگام آرام جمع کردن طعمه.

یکی از بزرگ ترین فاکتور های این سیستم ماهیگیری حرکت آرام و تنظیم شده طعمه در کف آب با هر شدت جریان آب می باشد.که شانس صید ماهی قزل آلا را در جریان های تند در کف آب را بالا می برد در جاهای که هیچ املان لانسه کشی یا کار کردن با سیستم فلای و جود ندارد.

اموزش صید ماهی قزل با استفاده از سیستم ریسه بیت رانر

 

دوستان عزیز مقالات سایت ایران فیشینگ تجراب ماهیگیری یک تیم بزرگ در ایران می باشد ٫ تجرابی که همگی دست رنج و تلاش چندین ساله ماهیگیری افراد با تجربه بوده  و کپی برداری از جای یا سایتی نبوده حتی طرح های گرافیکی مقالات طراحی اینجانب بوده و حتی تصاویر ماهی ها همان ماهی های صید شده در برنامه می باشد !!!

اموزش صید ماهی قزل با استفاده از سیستم ریسه بیت رانر

ارادتمند شما ابی فیشر

منبع:  ایران فیشینگ - (ماهیگیری ورزشی)انواع ریسه ماهیگیری

معرفی ریسه ای برای صید ماهی اسکات (زهروک)

ریسه رکا مل ساده می باشد موارد لازم برای این ریسه

  1. طعمه خمیر ساده
  2. قلاب سایز کوچک
  3. شناور

دوستان توجه داشته باشند که این ماهی فقط لذت صید ورزشی را دارد وقابل مصرف نیست و ماهی بسیار خطرناک می باشد زیرا باله های بالای آن سمی می باشد.

من نمی دونم چرا خیلی علاقمند به صید این ماهی شدم دلیلم زیبایی این ماهی می باشد راستی فرا موش نکنید که این ماهی قابلیت نگهداری در آکفاریوم آب شیرین را نیز دارد.


*********************************************************************************************

معرفی ریسه ای عمومی برای ماهیگیری در دریا (لیدر فلزی)

دوستان عزیز ماهیگیری در در یا به دلیل وجود ماهی های با آرواره قوی نیاز به ریسه مخصوص این ماهی ها می باشد .

در برنامه ماهیگیری که با دوستان عزیز ماهیگیر در کنگان داشتیم بعد از بریده شدن ریسه های ماهیگیری بار ها چه از ساحل دریا چه از روی قایق با استفاده از این ریسه دیگر نگران این نبودیم که تروفه خود را به دلیل بریده شدن انشعاب از دست می دهیم.

ریسه همان ریسه معمولی خودمان هست فقط به جای انشعاب از پیشوند فلزی استفاده شده است.تشکر از جناب آقای مهندس حامد رفیعی از راهنمایی ها در باره این ریسه.

برای مشاهده عکس در اندازه واقعی بر روی آن کلیک کنید تمام اطلاعات بر روی ریسه های نوشته شده

 


************************************************************************************

ریسه دریایی ساده (سرب ثابت)

 


ریسه دریایی بالیدر فلزی (سرب ثابت)

*****************************************************************************************

ریسه دریایی بالیدر فلزی (بیت رانر)

************************************************************

روش ماهیگیری صبیتی  روی لنج یا قایق

  

در ضمن جهت صید ماهی می توان روی لنج یا قایق نشست سایز های کوچکتر این ماهی بیشتر در اطراف قایق ها ولنج های در مکان خور (اسکله) زندگی می کنند و از غذا های مانند نان و غیره که در آب ریخته می شود تغذیه می کنند.

شما اگر بروی لنج و قایق می خواهید این ماهی را صید کنید بهتر است که ریسه بدون سرب به کار به برید قلاب را مستقیم به نخ گره به زنید و پرتاب کرده (پرتاب کوتاه به نزدیکی  لنج) اگر حس کردید که ماهی به آرامی طعمه را می کشد 10 تا 15 متر نخ را آزاد نمایی تا ماهی به راحتی طعمه را به برد و وقتی که از بلعیدن طعمه توسط ماهی  مطمئن شدید در این زمان سرعت بردن نخ توسط ماهی بیشتر می شود با یک ضربه قلاب را در دهان ماهی جا بزنید و ماهی را با تاکتیک بخصوص جمع کردن این ماهی آن را به کنار لنج یا قایق آورده و با تور  دستی یا گاف ماهی را بگیرید.

تشکر از جناب آقای شجای از راهنمای ها


ریسه دریایی ساده (بیت رانر ) ماهی صبیتی و تاکتیک های صید این ماهی

ماهی صبیتی

منبع : http://منبع ندارد.ir/post-1923.aspx
با تشكر فراوان از جناب آقای ابراهیم عابدی فر