امروز: چهارشنبه، 18 تیر 1399

08/24 1389

ریسه های حرفه ای برای ماهی قزل آلا

(ریسه شماره یک ماهیگیری نویسنده سایت)


ریسه شماره یک

(طراح ابی فیشر )

اتصال مستقیم نخ به هرزگرد به صورت ثابت و فابل اتصال طعمه به لیدر اصلی

مزایا:

 1. مبس های که به هرزگرد وصل شده اند به راحتی آنها را می توان تعویض کرد
 2. در این روش احتیاجی به ریسه یا نخ اضافی نیست!

وجه تشابه میان طعمه ها برای صید ماهی قزل الا (طبیعی و مصنوعی)

دوستان عزیزی که علاقه زیاد به صید قزل الا دارند لطفا مطالعه فرمایند زیرا این مقاله تا حدود زیادی انها را راهنمایی می کند برای صید ماهی قزل الا.

من در مدت دو سال ماهیگیری با انواع طعمه های ماهیگیری برای صید قزل الا که حدود 32 طعمه مصنوعی وطبیعی برای صید قزل الا استفاده کردم و به یک نتیجه کلی رسیده ام که در اختیار شما می گذارم.

لطفا تا آخر مقاله را مطالعه کنید زیرا در آخر مقاله نتیجه نهایی یا همان وجه تشابه را به دست می آید.

خوب از طعمه ای شروع می کنم که اولین ماهی های قزل الا را با آن گرفتم:

انواع ماهی مصنوعی شبیه ماهی(14 مدل):

(تنوع زیادی از ماهی ها در بازار وجود دارد)

برای استفاده از ماهی مصنوعی همیشه ماهی را پرتاب می کنیم و با سرعت یک نواخت طعمه را جمع می کنم و در حرکت ماهی قزل آلا به آن حمله می کند.

کرم خاکی:

با سیستم کرم خاکی به هر گونه ای که شده با هر سایز سرب شما طعمه را پرتاب می کنید ودر هنگام جمع کردن ماهی قزل الا به ان حمله می کند.

مپس (10 مدل):

(تنوع زیادی از مپس ها در بازار وجود دارد)

کسانی که از مپس استفاده می کنند 99% از سیستم لانسه کشی استفاده می کنند لانسه کشی همان پرتاب و جمع کردن می باشد.

سافت بایت:

سافت بایت همان کرم ها و ماهی های ژله ای می باشد که از طریق لانسه کشی استفاده می شود.

طعمه های برکلی:

طعمه های برکلی که تخصصی برای صید قزل الا درست شده با ریسه نیمه کف خواب و با حرکت و کشش خفیف انجام میگیر و ماهی از این طریق صید می شود.

سیستم پشه:

سیستم پشه پرطرف دار ترین سیستم ماهیگیری در دنیا می باشد که بیشتر با پرواز پشه در محل مورد نظر و جمع کردن طعمه پشه چه در روی آب چه در زیر آب ماهی قزل الا به طعمه حمله می کند.

Giging :

سیسستم  giging همان با لا و پایین کردن طعمه در آب می باشد این هم یک روش صید ماهی قزل الا می باشد

طعمه ماهی زنده

طعمه ماهی زنده هم روشی دیگر برای صید ماهی قزل آلا می باشد که ماهی کامل را به سر قلاب می زنند و در آب آن را حرکت می دهند از روش لانسه کشی استفاده می شود برای این ثبک ماهیگیری و ماهی های خوبی هم میشه گرفت از این روش.

نتیجه:

دوستان عزیز من از تمام روش های ماهیگیری بالا استفاده کرده ام و از تمامی روش ها موفق به صید ماهی قزل آلا بوده ام در تمام روش های بالا به یک وجه تشابه رسیدم که در تمام روش ها اصل کار بوده ان هم تحرک طعمه بوده یعنی در تمامی روش ها طعمه در آب متحرک بوده اند و آمل اصلی تحریک کردن ماهی قزل آلا تحرک طعمه بوده است هیچ وقت امکان این نیست که مپس در کف اب بر روی زمین باشد و ماهی قزل آلا به آن حمله کند یا طعمه مصنوعی . . .

ماهی قزل الا به هر چیزی که در مخالف آب حرکت کنند و ماهی احساس کنند که حشره یا ماهی و شبیح این چیزاست حمله می کند. پس شما از این فاکتور مهم در ماهیگیر قزل آلا می توانید به راحتی ماهی مورد نظر خود را با انواع طعمه مصنوعی صید کنید

صید ماهی قزل الا به وسیله سیستم شه :

 معرفی سیستم کششی در فلی فیشینگ

مقدمه

این روشی را که درباره آن می نویسم اطلاعات دقیق در باره صحیح بودن روش ندارم و صرفا از این روش استفاده کردم به دلیل اینکه شانس صید آن مثل سیستم لانسه و کرم بسیار بالا است.

مدت کوتاهی هست که به سیستم فلی فیشینگ آشنا شدم و بازهم بدون هیچ راهنمایی و از روی کنج کاوری و ادقامی از روش های قبلی شروع به ماهیگیری فلی فیشینگ پرداختم و در اولین برنامه ماهیگیری 100% موفق بودم و در این مقاله از روش کششی که استفاده کردم توضیح خواهم داد.

 سیستم کششی در فلی فیشینگ

در این روش بسیار ساده شما تاکتیک لانسه کشی را پیاده می کنید. شما از این روش در مکانهای می توانید استفاده کنید که آب از جریان بر خوردار باشد و عمق آب مهم نیست شما با یک پرواز کوتاه یا بلند طعمه پشه را به قسمت جریان رودخانه می رسانید نخ به صورت شناور بر روی آب باقی می ماند وهنگامی که نخ با جریان آب حرکت کرد نخ را از روی موتور باز می کنید تا همراه جریان آب حرکت کنند مثلا 17 متر ، این متراج نخ دادن بستگی به شرایط رودخانه و تجمع ماهی ها در چه فاصله ای دارد.بعد از اینکه طعمه به قسمت ایده آل رودخانه رسید به صورت پیوسته با یک ریتم خواص شما می توانید نخ را با دست یا موتور جمع کنید(اصل کار جمع کردن نخ با دست می باشد).خوب طعمه شما مثلا از نوعی هست که در آب غوطه ور می شود ودر هنگام جمع کردن طعمه زیر آب می آید و به محض اینکه در این جمع کردن ماهی قزل الا چشمش به طعمه پشه بخوره حتما به طعمه حمله می کند. (100% تضمینی)در اوالین برنامه که داشتم از هر طعمه ÷شه ای که استفاده کردم موفق به صید ماهی شدم. دلیل هم این هست که برای قزل آلا زیاد مهم نیست که چه پشه ای در آب حر کت می کند .من طعمه های پشه را بر اساس رنگ انتخاب می کردم اونم رنگ های شاد به دلیل جلب توجه بیشتر ماهی طعمه اول طعمه زنبور بود به دلیل رنگ راه راهی در تنه زنبور دومین طعمه که استفاده کردم به دلیل پرهای سبز و قرمز.

انتخاب مکان برای کار کردن پشه:

من مکان ها را با استفاده از سیستم لانسه کشی انتخاب می کردم مثلا جایی که به لانسه ماهی حمله می کرد چوب و چرخ اسپنینگ را کنار می گذاشتم و پشه کار می کردم.

به امید خدا تخصص اصلی ماهیگیری رو از لانسه به فلی تغیر خواهم داد به دلایل زیر :

 1. لذت و آرامش فلی فیشینگ بیشتر از شاخه های دیگر صید قزل الا می باشد

 2. ماهی های صید شده نسبت به سیستم لانسه کشی خیلی خیلی کمتر آسیب می بینند وقادر به رها سازی می باشند.

 3. وبه عنوان کسی که قدم در عرصه مربیگری ماهیگیری ورزشی گذاشته دوست دارم تمام روش های ماهیگیری را بلد باشم تا زمانی شاید اطلاعات اندکم به درد کسی به خوره.

 

ریسه های حرفه ای برای ماهی قزل آلا

وجه تشابه میان طعمه ها برای صید ماهی قزل الا (طبیعی و مصنوعی)

 معرفی سیستم کششی در فلی فیشینگمنبع : شيراز فيشينگ

ریسه های حرفه ای برای ماهی قزل آلا

وجه تشابه میان طعمه ها برای صید ماهی قزل الا (طبیعی و مصنوعی)

 معرفی سیستم کششی در فلی فیشینگ

ميهمان
پاسخ 6/09/1389 - 00:33 سعید
سلام مطالبتان بسیار عالی است وبهتر از همه ساده وقابل فهم بنده حدود دو سال است که به ماهیگیری با قلاب علاقه مند شده ام ومکنهای زیادی برای ماهیگیری رفتم البته در تابستان وعلاقه زیادی به ماهیگیری درزمستان دارم خواهشمندم در صورتی که افراد یا گروه های سراغ دارید که به صورت گروهی یاتکی به ماهیگیری میروند را ومایلند که افرادی انها را همراهی کنند به بنده معرفی نماید یا در سایت به معرفی انها بپردازید
ميهمان
پاسخ 6/06/1390 - 14:15 iman ghanbari
ba salam va arze adab.mamnon az matalebe ghashanget.bi zahmat ye shomare'i az khodet bezar ta betonim bahaton tamas begirim
ميهمان
پاسخ 24/09/1390 - 23:14 حميد زرين باش
با سلام وتشكر به توضيحاتتون در خصوص روش هاي صيد قزل الا من حدود 20 سال ماهيگيري ميكنم جديدا شروع كردم به صيد قزل الا من روشهاي متداول رو امتحان كردم ولي الان هروقت ميرم ماهيگيري با خمير وذرت و با كاسي قزل الاهاي خوبي صيد ميكنم تا حالا چند تا هم به حدي بزرگ بودن كه نخ رو پاره كردن گفتم شايد براتون جالب باشه

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent