انجمن ماهیگیری اصفهان فیشینگ

نسخه‌ی کامل: خاطره ماهیگیری در دریاچه ارم
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
دریاچه پارک ارم:

[تصویر:  p408234_20140212_111507.jpg]

این دریاچه مصنوعی زیبا در کنار اتوبان تهران کرج قرار دارد و به تازگی مدیریت اونم عوض شده.

اگه اجازه بدین اول از مصاحبه ای که با مدیریت جدید(پیمانکار جدید) داشتم برای شما خبر بدم و بعد برم سر وقت خاطره امروزمون:

مدیریت جدید دریاچه پارک ارم,جناب آقای علی جعفری بعد از سلام خدمت دوستان ماهیگیر اینطور گفتند:

متراژ تقریبی دریاچه ارم حدود 8 هکتار است با ماهیانی از قبیل:3 نوع کپور که دیگه میشه گفت یجورایی بومی شدن.

ساخت این دریاچه به قبل از انقلاب برمیگرده و از همون زمان تأسیس ماهی کپور به آن رها سازی شده.

وقتی از جعفری آخرین رکورد صید ماهی رو پرسیدم گفت: رکورد زیاد بوده ولی برای کپور از 30 کیلوگرم تا 40 کیلوگرم

و قزل آلا: 1.5کیلوگرم و تا 35 عدد بوده که در تاریخ 92/11/3 یکی تونسته صید کنه.

در ضمن باید بگم که ماهی قزل آلا در سه گونه اصلی خریداری و به دریاچه برای صید رها سازی میشود.

جعفری گفت: در این دریاچه قزل در حدود3کیلویی هم وجود داره که ماهیگیرای زیادی رو اذیت کرده ولی تا الان کسی نتونسته صیدشون کنه!

در رابطه با مدت زمان ماهیگیری پرسیدم و اینکه هر درد و دلی که داری به دوستانمون بگو,که گفت:

من تایم خاصی رو برای ماهیگیران در نظر نمیگیرم و اونها میتونن از صبح زود حتی زمانی که من هم نبودم بیان و ورزش خودشونو شروع کنن,

و تا زمانی هم که من هستم (شب) میتونن به کارشون ادامه بدن.

علی جعفری گفت:  من برای ماهیگیران عزیز احترام قائلم و امیدوارم که اونها هم به قوانین اینجا همینجور باشن:

از آمدن به پشت حفاظ دریاچه خودداری کنن.

من برای صید هر مجوز 4 عدد ماهی در نظر گرفتم ولی اگر کسی بیشتر صید کرد انصافأ بیاد و حساب کنه.

ایشان افزودند: من به صداقت کلام و گفتار خودم معتقد و پایدارم و خواهش میکنم که دوستان ماهیگیر هم با من همینطور باشند,

از بابت شارژ ماهی در دریاچه من متعهد هستم و هرگز کم کاری نخواهم کرد.

در ضمن ماهیگیرانی که علاقه به صید با قایق را دارند میتونن با قایق به هر نقطه از دریاچه که میخواهند بروند و مشغول شوند,

تایم کرایه قایق برای افراد عادی نیم ساعت است ولی من برای ماهیگیرای عزیز با احترام این تایم را تا یک ساعت افزایش داده ام.

در ضمن مجوز هر چوب از 10 هزار تومان به 15 هزار تومان افزایش پیدا کرده . بنده دلیل اون رو پرسیدم که اینطور گفت:

برای خرید ماهی و اجاره بنده هزینه ای پرداخت میکنم و مثل دوستان قبلی.... نیستم. واقعأ ماهی میریزم.

بهر حال بنده از میهمان دوستی و پذیرایی ایشان و حسن کمال و ادبشان کمال تشکر را دارم و برای ایشان آرزوی تندرستی و سلامت میکنم.

دوستان, بنده شاهد صید ماهی آمورنسبتأ سنگین هم در این دریاچه بوده ام.حالا چجوری اومده اونجا: نمیدونم

از این حرفها که بگزریم, ی چند تا عکس با گوشی گرفتم که تقدیم شما ماهیگیرای عزیز و مخصوصأ دوستان عزیزم : آقا محمد و آقا وحید گلم دارم:

[تصویر:  u298254_20140212_111524.jpg]

[تصویر:  022340_20140212_111548.jpg]

[تصویر:  w99020_20140212_111635.jpg]

[تصویر:  y437320_20140212_111930.jpg]

[تصویر:  d591800_20140212_112005.jpg]

[تصویر:  m02766_20140212_111532.jpg]

دوستان عزیزم عذر میخوام که عکسها یکم زیاد بودن.

منظور از گذاشتن این عکسها این بود که اونهایی که نرفتن یکم با محیط بیشتر آشنا بشن.

من بهمراه یک از دوستام به نام احمد آقا که ما بهش استاد شاد میگیم امروز صبح رفتیم دریاچه پارک ارم و شروع کردیم به ماهیگیری

(92/11/24) هوای دریاچه بسیار سرد و خشک بود ولی به لطف سطل هایی که مخصوص روشن کردن آتش بود,به لطف

آقای جعفری عزیز سرما رو کمتر احساس میکردیم.

نتیجه ماهیگیری ما 2 تا قزل بود که با طعمه کرم و بچه ماهی زنده صید شد.

یه نکته جالبی که میخوام خدمتتون عرض کنم اینه که: من در حدود بیش از 10 ساله که ماهیگیری میکنم و بیش از 3 ساله که بطور

حرفه ای این ورزش رو شروع کردم ولی در هر سفری که داشتم با نکات جالب و کلیدی و تجربه جدیدی آشنا شدم.

باور بفرمایین حتی اگه تو جوب جلوی محلمونم چوب بندازم باز هم تجربه جدیدی رو آموزش میبینم.

روز خوشی رو داشتیم که جای همه شما دوستانم رو خداییش خالی کردم.

اگر اجازه بفرمایین تجربه امروز و 2 تا ماهی صید شده,هر کدوم رو به طور جداگانه در بخش خودش قرار بدم.

من به شخصه ترجیح میدم که به فصل خودش و در جای تقریبأ بکر و وحشی ماهیگیری کنم,

ولی در بعضی فصول که نمیشه هر جایی برای ماهیگیری رفت,حالا یا بدلیل سرما یا مسافت و غیره...

من به سراغ همچین جاهای مصنوعی میرم تا اون کودک ماهیگیر درونم رو کمی بدور از هیاهو جولان بدم,ولو اینکه ماهی هم صید نکنم.

پیشنهاد میکنم شما هم به همچین جاهایی که برای ماها اختصاص داده شده سری بزنین,باور کنین تایم ماهیگیری

خیلی از استرس ها و مشغله های ذهنی رو پاک میکنه: البته جسارته شما همگی حتمأ این آرامش رو تجربه کردین.

من دستم که به تایپ میرسه به این راحتی رضایت نمیدم.

ببخشید اگر که وقت شما رو گرفتم.

موفق و پیروز و سربلند باشید.

ممنون اقا مهدی
خیلی عالی بود
امیدوارم ماهیگیری به شما خوش گذشته باشه
موفق باشید

سلام
آقا مهدي ممنون از بابت مطالب و عكسها زيبا.
سال گذشته چند باري به اين درياچه رفتم كه اكثر مواقع دست خالي برگشتم به غير از يكبار كه اون هم يك دونه ناقبل نصيبم شد. علتش هم اين بود كه مديريت سابق زمان شارژ ماهي درياچه رو به ماهيگرا كه قبلا"  نام و نشان و شماره موبايلشان را گرفته بود اس ام اس مي كرد و فرداي روز شارژ, سيل ماهيگير بود كه روانه اين درياچه مي شد و بيشتر ماهي ها توسط اين ماهيگران عزيز جارو مي شد.
اي كاش مديريت جديد ديگه اين كارو نكنه و فقط دوره هاي شارژ رو اعلام كنند كه ديگه اين اتفاق نيفته. از قرار معلوم شما هم در روزي به اين درياچه رفتيد كه از شارژ درياچه چند روزي گذشته وگرنه توي اين مسيري كه شما قلاب انداختي حداقل 50 نفري ايستاده بودند!
حداقل مزيت نگفتن شارژ اينه كه ماهيگيرا در يك روز خاص هجوم نمي آورند و هر روز هفته هم مي توان از ماهيگيري و امكانات اين پارك لذت برد.

سلام و ادب دارم خدمت آقا وحید گل

دقیقأ حق با شماست. همانطور که فرمودید, این مدیر جدید نیز در راستای جلب نظر مشتریان خود,

بنا به در خواست عزیزان ماهیگیر شماره همراه آنها را گرفته و یک روز بعد از شارژ مجدد ماهی به ایشان پی ام میدهد.

(البته ایشان شب هنگام ماهی ریزی کرده و فردا اطلاع میدهند)

بنده هم با عقیده شما موافقم: (پس از کسب اجازه از محمد آقا)

نظرتون راجع به یک نظر سنجی در رابطه با همین موضوع رو میخواستم جویا بشم.

با توجه به شناخت سطحی که از شخصیت آقای جعفری پیدا کردم, بعید هم نیست که انتقاد پذیر نیز باشند.

موفق باشید و پیروز

نقل قول: سلام و عرض ادب
مهدي جان در مورد نظرسنجي موافقم, من كه از قبل نظرم مشخصه؛ ولي بايد در اين مورد مديريت درياچه رو قانع كرد كه اين كار جلب رضايت فقط عده اي خاص از مشتريانتان هست و اين باعث ميشه كه ديگر ماهيگيرا كه به ايشان اس ام اس ارسال نمي شود از وضعيت بوجود آمده دلخور شده و ديگر سري به اين پارك نزنند.
از بابت تاخير در ارسال پاسخ معذرت مي خوام. جديدا"هم سيستمم مشكل داره و هم " مشغله كاريم بسيار زياد شده.

با تشكر

صفحه‌ها: 1 2