انجمن ماهیگیری اصفهان فیشینگ

نسخه‌ی کامل: صید ماهی مرکب با سیستم جیگینگ
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صید ماهی مرکب با سیستم جیگینگ
یکی از بهترین طعمه های که در دریا توسط بزرگترین ماهیگیران در انواع سیستم های ماهیگیری ترولینگ سورف کستینگ و . . . استفاده می شود ماهی مرکب یا  Squid می باشد.
خوب همیشه ماهیگیران این طعمه را به صورت اماده از بازار تهیه می کنند خوب آیا فکرشو کردید برای لذت بیشتر ماهیگیری اگر این ماهی را خود صید کنید برای طعمه هم ماهیگیری حرفه ای را انجام داده اید هم لذت ماهیگیری را بیشتر کرده اید حالا گذشته از این حرفا شاید شما در شرایطی با شید که این طعمه در بازار نتوانستید تهیه کنید و وفقط این کاررو نداشتید خوب خود شما به را حتی می توانید با رعایت اصول صید ماهی مرکب را به راحتی صید کنید.
در این مقاله با دوروش صید ماهی مرکب از اسکله وروی قایق آشنا می شوید.
روش اول صید ماهی مرکب بر روی اسکله
[تصویر:  17.jpg]
حتما جایی که ماهیگیری می کنید باید عمق مناسبی را داشته باشد تا در ماهیگیری به مشکل بر نخورید.
شما ما باید طعمه مخصوص ماهی مرکب را که به صورت طعمه مصنوعی می باشد را از بازار تهیه کنید که در زیر تصاویری از این طعمه ها را مشاهده می کنید.
طعمه را در محل مورد نظر پرتاب کنید و با جستو خیز کردن با ریم یک پارچه یعنی شما می توانید ۲ تا ۳ ثانیه ان را به سمت بالا جمع کنید و سپس ان را آزاد بگزارید که به همان اندازه یا بیشتر دوباره زیر آب فرو بره این مراحل را بار ها باید انجام بدید.
روش دوم صید ماهی مرکب بر روی قایق
 [تصویر:  27.jpg]


این مرحله از لب اسکله راحت تر می باشد که در یک مرحله پایین رفتن ریسه و در مرحله دوم با بالا کشیدم ریسه طبق شکل بالا انجام میگیرد. شما در این ریسه می توانید تا چندیت طعمه با استفاده از گره تی برای انشعاب گرفتن استفاده کنید.
تصاویری از طعمه های ماهی مرکب
[تصویر:  36.jpg]
[تصویر:  46.jpg]
[تصویر:  54.jpg]


اخطار به ماهیگیران
ماهی مرکب از خود ماده رنگینی به وجود می آورد که می تواند آن را تا ۵ متر هم شلیک کند و رنگ سیاهی که هیچ وقت از روی لباس های ماهیگیریتان پاک نمی شود.
منبع : shirazfishing.ir