انجمن ماهیگیری اصفهان فیشینگ

نسخه‌ی کامل: اموزش سیستم جیگینگ در اسکله
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
اموزش سیستم جیگینگ در اسکله
ریسه های جیگ معرفی آن و کاربرد آن در ماهیگیری دریایی
[تصویر:  mackerel-feathers-shop-1.jpg]


همان گونه هم قبلا گفته شد سیستم ماهیگیری جیگ در آب های شور یکی از لذت بخش ترین روش های ماهیگیری در دریا می باشد که طرفداران زیادی را دارد و در ایران هم از این روش ماهیگیری زیاد استفاده می شود. سیستم ماهیگیری که با سیستم ماهیگیری که تا به حال دیده بودید متفاوت می باشد و بیشتر در آب های شور این سیستم به کار گرفته می شود.سیستم ماهیگیری جیگ نیز مثل تمام رشته های ماهیگیری دیگ دارای سیستم به خصوص ماهیگیری خود می باشد با لوازم تخصصی خود نصبت به سیستم اسپین از مقاومت بالاتری نصبت به اکشن چوب و موتور ماهیگیری دارد. دیگر فرق این سیستم ماهیگیری در طعمه های آن میباشد که طعمه های شبیح ماهی که از وزن بالای برخودار می باشد که در وزن های مختلفی وجود دارد.
در زیر نحوه استفاده از ریسه ها به نمایش گزاشته شده!!!
[تصویر:  d1.jpg]
ریسه بعد از رسیدن به کف آب با سرعت به سمت بالا جمع می شود به سرعت

در یک مکان باید بارها از این روش استفاده شود
شما با این ریسه اکثر نژاد های ماهی دریا را می توانید صید کنید
(ماهی جیش ٫ هامور ٫ باراکودا ٫ شهری و . .  .)

ریسه های آن خشبختانه به صورت زیاد در بازار ایران وجود دارد که به نام های شش پر یا زانه میتوان تهیه کرد که در هر ریسه ۶ انشعاب متصل به طعمه و جود دارد که استفاده از  سه تای آن در ربسه به شما پیشنهاد می شود زیرا طول ریسه بسیار بلند می باشد که دو سر ریسه هرزگرد و جود دارد یک سر ریسه به نخ ماهیگیری وسر دیگر به سرب متصل میشود و سایز سرب ۲ بهترین سایزی است که میتواند این ریسه استفاده کرد.
در زیر دو مدل اول بیشترین طرف دارو بین ماهیگیران جنوب کشور را دارد و خبر خوب این می باشد که خود ماهیگیران می تواند این طعمه ها را به بافند و در ماهیگیری خود از آنها استفاده کنند
[تصویر:  mackerel-fishing.jpg]
[تصویر:  ben_2_mackerel.jpg]
[تصویر:  12312.jpg]
[تصویر:  6.jpg]
منبع : shirazfishing.ir
تکمیل شده از : angler.ir