پاسخ جدید 
امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امتیازات: 2.46
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تشخیص نقاط کور در ماهیگیری
#1
تشخیص نقاط کور در ماهیگیری(ماهی سوف)


دوستان عزیزی که به صید ماهی سوف علاقه دارند همیشه با یک سوال اساسی مواجه میشن ! اینکه بهترین مکان در عمق آب برای استقرار ریسه ها چه مکانهایی هستن و چطور قابل شناساییند!
من در این پست سعی کردم تصاویری رو برای بهتر تفهیم شدن موضوع طراحی کنم همراه با توضیحات ملزوم که امیدوارم جوابگوی سوالات دوستان باشه!
در ابتدا شناسایی عمق مناسب صید ماهی سوف خیلی مهمه !در فصل پاییز که بهترین زمان صید ماهی سوفه دسته های ماهی سوف با وزن 400 الی 800 گرم بیشتر در عمق  4الی6 متر بصورت گروهی حرکت میکنن و نسبت به سایزشون از کف تا عمق 2متری از سطح آب مستقر میشن اگه ماهی بالای 1.5کیلو باشه بصورت انفرادی در روی نقاط برجسته و تپه های سنگی کف آب مستقر میشه و در کمین شکار و گذر ماهی های کوچکتر بی حرکت میمونه! ماهی های بزرگتر اگه در قلمروشون نتونن ماهی شکار کنن نسبت به فصل(پاییز و زمستان) شبها تا نزدیکی ساحل برای یافتن شکار پرسه میزنن !
در فصل زمستان به علت کاهش دمای آب ماهیهای سوف به عمق بیشتری کوچ میکنن (10الی 12متر) اما سوفهایی که گرسنه اند شبها تا نزدیکی ساحل میان که بهتره در فصل زمستان هنگام شب هم پرتاب بلند داشته باشیم هم پرتاب کوتاه 10 متری از ساحل! (روزها فقط پرتاب بلند ).
با توجه به اینکه ماهی سوف در فرو رفتگیها و مناطق پست بستر و کف آب مستقر نمیشه از قرار گرفتن ریسه ها در این مکانها اجتناب بورزین چون عملا" صید رو غیر ممکن میکنه! من به این نقاط، نقاط کور میگم که در تصویر با ضربدر قرمز مشخص کردم!
برای اسکن کف و بستر مکان ماهیگیریتون ابتدا چند بار ریستون رو بدون قلاب با یک وزنه 200 گرمی پرتاب کنین
و به آرامی نختون رو جمع کنین تا وزنه با تماس به بستر حرکت کنه و برجستگیها ، فرو رفتگیها و همچنین موانع طبیعی بستر مورد نظر رو در ذهنتون ترسیم کنه با این روش میتونین تصویر بستر آب رو بصورت نسبی اسکن کنین و در نتیجه  محل مناسب استقرار ریسه ها رو کشف کنین!!!
اگه ریسه تون رو پرتاب کردین و شک کردین در محل مناسبی فرود نیومده ریسه رو چند متر حرکت بدین تا از فرو رفتگی یا محل نامناسب بیرون بیاد!

پاسخ
پاسخ جدید 


لطفاً توجه داشته باشید که ارسال‌های جدیدی که در این انجمن ثبت می‌شوند، ابتدا باید توسط یکی از مدیران تأیید شوند و پس از تأیید مدیر، قابل دیدن خواهند بود.
[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود به این مطلب را در این کادر بنویسید.
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان