پاسخ جدید 
امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
این قلاب ها برای چه ماهی هایی مناسب هستند؟
So 
سلام به همگی
میخواستم بپرس که این قلاب ها که عکسشون رو میذارم برای صید چه نوع ماهیایی مناسبند؟؟؟

[تصویر:  201312151371.jpg]

پاسخ
سلام
این قلابهای قدیمی را از کجا پیدا کردی
خیلی وقته ندیدم
به نظر من قلابهای خیلی بهتری در بازار موجوده
اینها زیاد بدرد نمیخوره
----------------------------------------
اینها تقریبا دو مدل قلابه فقط سایزشون فرق میکنه
گردها بیشتر برای کپور مناسبه
دراز ها بیشتر برای زردپر و قزل
اون دراز ها برای طعمه نان پیچ هم مناسبه
چه خاطراتی که با همین نوع قلاب و طعمه نان پیچ دارم......
ضمنا قلابها خیلی بزرگه از قلاب کوچکتر استفاده کنید
یه مدل قلاب زرد رنگ در بازار هست فوق العاده عالیه

پاسخ
سلام دوست عزیز

طبق فرمایش محمد آقا هر کدوم از این قلابها کاربرد خودشون رو دارن.

در کل قلابهای خاردار: مانع از آن خواهد شد که طعمه شما به راحتی از قلاب جدا بشه.

از سمت چپ عکس های شما خدمتتون عرض میکنم,

1_ قلابهای سر گرد برای انواع ماهیگیری به کار میرود و میتونید از اون در پشه خشک نیز استفاده کنید.

2_ انهنای این نوع  قلابها بیشتر از قلابهای معمولی است که برای صید ماهی هایی با دهان گشادتر مورد استفاده می باشد.

3_ این نوع قلاب برای صید ماهی های جنگنده میباشد, این مدل قلاب نوک تیز بلندی دارد که برای طعمه گذاری مناسب است و بیشتر 

به آن طعمه های طبیعی و پشه بلند و در فصل خود استفاده می کنند که بیشتر در آبهای رودخانه کارایی خود را نشان خواهد داد.

4_ و این قلاب که من ازش خاطرات خیلی خوبی دارم و هنوزم ازش استفاده میکنم و از اون خیلی راضیم,لب خارجی نوک 

این نوع قلاب ها تو خالی صاف است و در لبه بیرونی آن کمی منهنی و لبه داخلی اون صاف است: یعنی اینکه اگر شما از ریسه,نخ,چوب و چرخ

محکم استفاده کنین,براحتی میتونین با ماهی های وزن بالا یک جدال بیاد ماندنی رو تجربه کنین.

در ضمن هر کدام از قلاب هایی که شما گفتید کاربرد و جای خاص خود رو میخواهد.

از ریسه مناسب و طعمه هر کدام از این قلاب ها قافل نشید که تقریبأ با هم فرق میکنه.

آرزومند لحظات ماهیگیری خوش برای شما.

پاسخ
دوست عزیز از راهنماییت بسیار ممنونم.
چه نوع ریسه ای برای صید کپور تو د پیشنهاد میدی؟؟؟(خیلی پیچیده نباشه و در ضمن کاربردی باشه)
مرسی.

پاسخ
سلام و عرض ادب خدمت امیر خان عزیز

پیشنهاد بنده: لطفأ به بخش آموزش ساخت ریسه قلاب ماهیگیری رجوع کنید,زیرا

این انجمن از لحاظ اطلاعات و انواع روش صید و غیره, جزو کامل ترین انجمن ها می باشد و تقریبأ تمام اطلاعات رو در اختیار داره.

نکته ای رو که میخوام خدمتتون بگم اینه که: به سایز و جنس قلاب ها هنگام بافت ریسه توجه کنین چون ماهی کپور جزو ماهی های دهان گشاده.

و ریسه خودتون رو به نسبت محل ماهیگیری انتخاب کنید(کاربرد هر ریسه تقریبأ در هر محل باهم فرق می کنه).

و نکته آخر اینکه به نسبت چپ رو راستی دستتون قلاب منحنی باز, چپ یا راست انتخاب کنید تا کمتر شمارو موقع طعمه زنی خسته کنه و ریکاوری شما رو پائین تر بیاره.

سپاسگذارم
شاداب و تندرست باشید

پاسخ
پاسخ جدید 

لطفاً توجه داشته باشید که ارسال‌های جدیدی که در این انجمن ثبت می‌شوند، ابتدا باید توسط یکی از مدیران تأیید شوند و پس از تأیید مدیر، قابل دیدن خواهند بود.
[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود به این مطلب را در این کادر بنویسید.

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Mosh وقتی که ماهی به قلاب افتاد اولین کاری که باید بکنیم چیست؟ fishermh 1 2,393 06-26-2016، 08:41 PM
آخرین ارسال: محمد نصری
So قلاب مخصوص ماهی قزل آلا چیست fishermh 1 3,543 06-22-2016، 01:51 AM
So بهترین طعمه ماهی شیر برای صید با قلاب fishermh 1 5,889 06-21-2016، 01:43 AM
So وقتی ماهی بزرگ به قلاب افتاد باید ابتدا چه کار کنیم؟ fishermh 1 1,681 06-08-2016، 03:45 AM
So برای کپور 2کیلو کدام قلاب خوب است؟ fishermh 1 1,764 06-07-2016، 07:40 PM

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان