پاسخ جدید 
امتیاز موضوع:
  • 51 رأی - میانگین امتیازات: 2.41
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای ريسه ماهیگیری درساحل در دریای شمال
#1
Mohem 
راهنمای ريسه ماهیگیری درساحل در دریای شمال
ماهيگيري در درياي خزر - ماهيگيري ماهي سفيد - صيد ماهي در دريا
در این مقاله در مورد راهنمای ماهیگیری در سواحل شمال کشور مطالبی را مطالعه می کنید. اولین نکته ای را که همه ماهیگیران باید مد نظر داشته باشد انتخاب بهترین مکان در بهترین شرایط اب هوای باید باشد وزش باد و انواج زیاد دیای شمال کشور همیشه موردی بوده که تمام محاسبات ماهیگیری را مختل می کند و منجرب این می شود که شما در ماهیگیری نتیجه خوب و ایده ال را کسب نکنید.
یکی از مهم ترین فاکتور های ماهیگیری این می باشد که شما ماهی هدف خود را در ماهیگیری خود مشخص کنید تا بتوانید لوازم و طعمه های تخصصی ان را در ماهیگیری به همراه داشته باشید. بیشتر ین ماهی های که در سواحل شمالی کشور قابل صید می باشند و ماهیگیران زیادی به ماهیگیری انها می پردازند ماهی های سفید ، کفال ، کپور و . . . می باشد که اکثرا با سیستم های کاسی به ماهیگیری این ماهی ها می پردازند سیستم ماهیگیری کاسی همان چوب ماهیگیری تلسکوبی بدون حلقه می باشد که بودن موتور ماهیگیری و با اتصال یک نخ به سر چوب ماهیگیر را قادر به ماهیگیری می کند که طول نخ سر چوب ماهیگیری متغیر با سیستم ماهیگیری می باشد.
[تصویر:  Untitled-1.jpg]
از آنجای که اکثر ماهیگیران به صید ماهی کفال و ماهی صفید می پردازند مشکل زیادی در انتخاب طعمه نیست زیرا این ماهی ها را شما می توانید به راحتی با طعمه ساده خمیر صید کنید یا با انواع نان های لواش و . .  برای تنوع کار و جلب توجع بیشتر ماهی ها ماهیگیران از انواع افزودنی ها مثل زرچوبه و سیر و تخم مرغ استفاده می کنند.
ریسه های که در سیستم ماهیگیری با کاسی انجام می شود با استفاده از شناور انجام میگیرد که شناور به نخ اصلی و بعد از ان ریسه تک قلابه قرار می گیرد که برای صاف نگهداشتن آن از یک سرب زیتونی کوچک قابل پرچ در ریسه استفاده می کند.
[تصویر:  Untitled-2.jpg]
در همین مقاله من ریسه ها را طراحی کردم تا بهتر متوجع بشید
بهترین مکان های ماهیگیری در جاهای می باشد که در همان ابتدای اب عمق زیادی و جود داشته باشد مثل اسکله ها وتخته سنگ ها
 
بهترین زمان برای گرفتن ماهی سفید در دریا درست بعد از زمان تخم ریزی ماهی یعنی ماه خرداد زمانی که صید کم میشه و دیگه صید بهاره متوقف شده در این زمان به دلیل مناسب بودن دمای اب برای تغذیه ماهی در وضعیت چرا از کف دریاست چون تا قبل از این  رفتار ماهی سفید طوری است که تمایل به غذا خوردن نداره  ترشه هورمونی زیادی برای جفت گیری داره و تمایل غذا خوردنش کمه. بهترین مکانها در سواحلی است که بیشتر محل صید تورهای پره شیلات و اصولا برای قلاب اندازی بهترین جاها در نوک اسکله ها و موج شکنها است چون دسترسی به عمق بیشتری وجود دارد اگه قصد ماهی گیری از ساحلو دارید کمتر از 150 تا 200 متر پرتاب جواب نمیده میتونید با قایق به وسط اب برید بهترین طعمه مغذ صدف و اونو میتونید صبح زود از کناره اب جمع کنید  یه طعمه دیگه خمیر زردچوبه معمولی معمولا خمیر نان بربری عالیه ریسه بهتره سه انشعابی باشه و قلاب سایز کوچیک قلابهای فنر دار  برای خمیر زدن مناسبتر هستند.
پاسخ
پاسخ جدید 


لطفاً توجه داشته باشید که ارسال‌های جدیدی که در این انجمن ثبت می‌شوند، ابتدا باید توسط یکی از مدیران تأیید شوند و پس از تأیید مدیر، قابل دیدن خواهند بود.
[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود به این مطلب را در این کادر بنویسید.
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان