پاسخ جدید 
امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
صید حرفه ای ماهی زردپر به روش اسپینینگ
#1
صید حرفه ای ماهی زردپر به روش اسپینینگ
(لانسه کشی) در رود ارس
[تصویر: nealbarbel.jpg]طبق در خواست دوستان عزیز در این پست به معرفی شیوه های صحیح اسپینینگ ( لانسه کشی ) و طعمه های مصنوعی موثر و ایده ال در صید ماهی زرد پر می پردازم امیدوارم مورد استفاده علاقه مندان قرار بگیره.
قبل از هر چیز دوستان باید شناخت کافی نسبت به شیوه و نوع تغذیه ماهی زردپر داشته باشند و همچنین زمان و فصل صید هم خیلی مهمه!!! ماهی زرد پر در اکثر رودخانه های منتهی به دریای خزر قابل رویته، بعضی از سدهای شمال کشور هم زردپر داره ولی رود ارس فعلا"بهترین مکان صید ترفه ای این ماهی بشمار میره! ماهی زردپر ذاتا"یه ماهی شکارچیه ولی مثل کپور به کف خواری و جستجوی مواد مغذی بستر هم علاقه داره! زردپر در هر عمقی از آب حتی سطح آب با مهارت خاصی به شکار لارو حشرات و ماهی های کوچک میپردازه! این ماهی با پوزه ی استثنایی و سیبیلک های حساسش میتونه به راحتی هر موجود زنده پنهان شده زیر سنگها و روسوبات رو شناسایی کنه و علاقه خاصی به لارو سنجاقک و میگوی آب شیرین داره و اصولا" ماهی زردپر طی فرایند تکامل ژنتیکی به بهترین گونه جهت شکار و تغذیه در بستر رودخانه ها تبدیل شده!
ماهی زردپر با سیستمهای متنوعی قابل صیده ولی سیستم اسپینینگ (لانسه کشی) با طعمه های مصنوعی لذت وصف ناپذیری داره و اصولا" روش ورزشیتر و جذابتریه! طبق تجربه شخصیم در صید ماهی زردپر انتخاب صحیح طعمه و شیوه درست لانسه کشی که باعث موفقیت در صید این ماهی باهوش میشه! من عکس بهترین طعمه هایی رو که خودم هم در رود ارس تست کردم براتون گذاشتم ! نکته قابل تامل ایجاست که این ماهی مثل اردک ماهی یا سوف جسور نیست و بندرت به طعمه های بزرگتر از 5 سانتیمتر حمله میکنه پس دقت کنید که طعمه های مناسبی رو انتخاب کنید!
طعمه های مناسب جهت صید ماهی زردپر در رود ارس
[تصویر: %D8%B7%D8%B9%D9%85%D9%87_%D9%85%D9%86.jpg]

روش لانسه کشی با طعمه سافت بیت توسط جیگ هد:
در این روش پس از انتخاب مکان مناسب و استتار ، در حاشیه رودی مثل ارس مسافت 20 متر پرتاب رو در نظر بگیرین و پس از پرتاب نسبت به عمق مکان وبستر مناسب 3 الی 5 ثانیه مکث ابتدایی داشته باشین، سپس فاصله ای رو که در نظر گرفتین به دو قسمت فرضی در ذهنتون تقسیم کنین بعد طبق شکلی که ترسیم کردم عمل کنید، فقط توجه داشته باشین که پس از کشیدن طعمه به فاصله فرضی 5متر از نقطه 2 به نقطه 3  ، در نقطه 3 مکث 3 ثانیه ای داشته باشین تا جیگ به نقطه ی 4 برسه بعد دوباره شروع به کشیدن کنین! این روش بهترین جواب رو بهتون میده!
[تصویر: %D8%B5%DB%8C%D8%AF_%D8%B2%D8%B1%D8%AF%D9...%D8%BA.jpg]

روش لانسه کشی با لوری شیرجه رو:
این روش هم یکی از روشهای موثره که در صورت اجرای صحیح موفقیت صیدتون رو تضمین میکنه! در این روش پس از پرتاب با توجه به شدت وجریان آب مکث ابتدایی چند ثانیه داشته باشین سپس با سرعت کمی بالاتر از لانسه قزل شروع به کشیدن طعمه کنید فقط هر 5متر فرضی 3 الی 4 ثانیه مکث کنین تا طعمه به سطح بیاد بعد طبق شکل زیر دوباره شروع به کشیدن کنین!
 
[تصویر: %D8%B5%DB%8C%D8%AF_%D8%B2%D8%B1%D8%AF%D9...%DB%8C.jpg]

روش لانسه کشی با طعمه لوری اسپیرو و ماهی ژله ای:
در این روش هم بعد از پرتاب فرضی 20متری این فاصله رو به 4 قسمت در ذهنتون تقسیم کنین بعد نسبت به جریان و عمق آب مکث ابتدایی 5 تا10  ثانیه ای رو رعایت کنین تا طعمه به عمق بره بعد طبق شکلی که ترسیم کردم پس از طی هر 5متر یک مکت 3 ثانیه ای داشته باشین!
[تصویر: %D8%B5%DB%8C%D8%AF_%D8%B2%D8%B1%D8%AF%D9...%DB%8C.jpg]
منبع »
http://masoudfishing.blogfa.com/post-149.aspx
پاسخ
#2
[تصویر: %D8%B5%DB%8C%D8%AF_%D8%B2%D8%B1%D8%AF%D9...%D8%BA.jpg]
 [تصویر: %D8%B5%DB%8C%D8%AF_%D8%B2%D8%B1%D8%AF%D9...%DB%8C.jpg]
 [تصویر: %D8%B5%DB%8C%D8%AF_%D8%B2%D8%B1%D8%AF%D9...%DB%8C.jpg]
 
 
پاسخ
پاسخ جدید 


لطفاً توجه داشته باشید که ارسال‌های جدیدی که در این انجمن ثبت می‌شوند، ابتدا باید توسط یکی از مدیران تأیید شوند و پس از تأیید مدیر، قابل دیدن خواهند بود.
[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود به این مطلب را در این کادر بنویسید.


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ریسه اسپینینگ برای ماهیگیری اردک ماهی‌ mohamadnasre 0 6,000 06-30-2014، 11:13 PM
آخرین ارسال: محمد نصری
  روش ماهیگیری اسپینینگ چیست mohamadnasre 1 15,649 06-30-2014، 10:30 PM
آخرین ارسال: محمد نصریکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان