پاسخ جدید 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در مورد تجربه صید کپور با ریسه جوشونده
So 
[dir=rtl]دوستان سلام امیدوارم ایام به کام باشه .
من تا الان برای صید کپور زیاد رفتم . بیشتر هم سد درودزن . با توجه به این که چندسالیه اونجا تورکشی میشه و ماهی بزرگ کم پیدا میشه ، بد نبوده و کمتر شده دست خالی برگردم (البته همیشه به معنای کلمه دست خالی بر میگردم ، ولشون میکنم تا فرهنگ سازی شه Big Grin Angel Cool  ) ولی یه مشکل هست که الان شاید 1 ساله دارم سعی میکنم با بولیه یا همون جوشونده ماهی گیری کنم ولی هیچ چیزی نسیبم نشده ! اوایل واسه بستن ریسه و نصب جوشونده روی اون مشکل داشتم که با تمرین و تجربه برطرف شد اما الان 3-4 باره که میرم اونجا با سایز های مختلف از اندازه یه توپ گلف گرفته تا یه نخود ( Big Grin ) با طعم دهنده های مختلف مثل دارچین ، وانیل ، سیر ، زردچوبه ، حتی میگو !!! انواع طول پرتاب در دسترس رو امتحان کردم ولی حتی نوک نمیزنن به قلاب واسه دل خوشی !! موندم اشکال کار کجاست ؟؟؟ Huh
گفتم بپرسم کسی این اواخر اون طرفا با بویله چیزی گرفته ؟ یا کسی اگر تجربه داره راهنمایی کنه ببینم اشکال از منه یا ماهیای اونجا کلا فقط توکار خمیر خشک و خالین و خیلی که تنوع بدن شاید نون پیچم بخورن Big Grin
خوش باشید بازم سپاس[/dir]
شاید گرفتن ماهی لذت بخش باشه اما تو یه برنامه ماهیگیری هیچ چیز دلچسب تر از تماشای طبیعت و بودن با دوستان نیست
و هیچی هم بد تر از موندن جای عینک رو صورت آفتاب سوخته نیست 
Big Grin Cool  
پاسخ
[dir=rtl]هیچی ؟؟؟ هیچ کس نیست ؟؟[/dir][dir=rtl]Dodgy[/dir]
شاید گرفتن ماهی لذت بخش باشه اما تو یه برنامه ماهیگیری هیچ چیز دلچسب تر از تماشای طبیعت و بودن با دوستان نیست
Big Grin Cool  
پاسخ
سلام علی اقا
به نظر من امسال که دیگه برای بویله تموم شد
دیگه هوا داره سرد میشه و ماهیگیری کپور از رونق می افته
ولی برای سال دیگه بهتره ترکیب بویله ایی که درست کردید را عوض کنید
به عنوان مثال بویله هایی به ترکیب مواد پروءین
ترکیبی که من بیشتر مواقع برای ساخت بویله استفاده میکنم بیشتر مواد زیره
ارد گندم + ارد ذرت + تخم مرغ + انواع رنگ خوراکی
که به این ترکیب اصلی هر باری مواد که به نظرم میرسه را اضافه میکنم
که برای هر جایی فرق میکنه به نظر من شما هم این 4 ماده اصلی را همیشه استفاده کن ولی با توجه به تجربیات و
دانستنیهایی که در مورد مکان ماهیگیریت داری انواع اسانسها یا مواد ترکیبی دیگه را اضافه کن
مثلا بعضی ها جگر را رنده میکن و خشک میکنن بعد اضافه میکنن
بعضی ها تن ماهی یا میگو اضافه میکنن
بعضی ها مواد شیرین را موثر میدونن خصوصا عسل
بعضی ها سفید تخم مرغ پخته استفاده میکنن
بعضی ها از سبزیجات معطر مانند سیر تازه له شده استفاده میکنن
و غیره و غیره و غیره
دنیای بویله دنیای خیلی وسیعی است
هر کسی از روشی که موفق به صید شده را بهترین روش دنیا میدونه
شما اون چهار تا ماده اصلی که در بالا گفتم را با توجه سلیقت با ماده های دیگه ترکیب کن
و بویله خوب خودت را بساز من سعی کردم مقداری ایده بهت بدم
ضمنا به نظر من اب در بویله نریز همون تخم مرغ ایجادخمیر میکنه
مورد دیگه حفظ سکوت و ارامشه که بهتره برای بویله به جای ارام بری که سر و صدا زیاد نباشه
از طعمه پاشی موثر و انتخاب قلابهای کوچک و تیز هم قافل مشو

پاسخ
[dir=rtl]محمد آقای عزیز سلام
قبل از هرجیز ممنون بابت پاسختون و دوم "چرا اینقد سایت خلوت شده ؟؟ " شایدم دوستان سرشون شلوغه و نمیرسن ؟؟
بهر حال باید بگم که من هم میشه گفت دقیقا موارد بالا رو رعایت میکنم ! از 4 ماده اصلی گرفته تا اضافه نکردن آب . البته طعمه پاشی چندانی انجام نمی دادم که برای فرصت های بعدی حتما در برنامه دارم . خودم به این مشکوک هستم که شاید بویله ها در کف دریاچه بخاطر لجن ، علف یا ... پنهان میشه و ماهی متوجه اون نمیشه !؟ اما اگر این گونه باشه همون خمیر هم نباید دیده بشه !!! باز هم از راهنمایی شما ممنونم .
راستی خبری از تور های ماهیگیری نیست ؟؟؟ الان برای دریا فصل خوبیه ! اگر دوستان مایل باشن شاید بشه یه برنامه گذاشت . مشتاق دیدار دوستان و استفاده از تجاربشون هستیم . سربلند باشید
Wink
 [/dir]
Big Grin Cool  
پاسخ
[dir=rtl]ازانجاکه کیسه پی وی آی در ایران یافت نمیشود بجای پی وی آی میتوانیدازنانهای سنگک نازک که در بازار یافت میشود استفاده کرد شما میتوانید یکک تکه از نان را بصورت  بقچهدرست کرده سپس طعمه های خود را درون بقچه نان ریخته  و با نخ سر ان را گره زده سپس انرا به اخر ریسه متصل کنید با انداختن ریسهبه درون  اب بعد از مدت کوتاهی بقچه طعمههای ما در اب حل شده و طعمه درکنار ریسه درون اب قرار میگیرد وکار همان کیسه پی وی آی را انجام میدهدواز وقت و هزینه ما برای پیدا کردن کیسه پیویآی میکاهد     با تشکر سعید اصلانی[/dir]
پاسخ
پاسخ جدید 

لطفاً توجه داشته باشید که ارسال‌های جدیدی که در این انجمن ثبت می‌شوند، ابتدا باید توسط یکی از مدیران تأیید شوند و پس از تأیید مدیر، قابل دیدن خواهند بود.
[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود به این مطلب را در این کادر بنویسید.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان