سایت ماهیگیری و ماهی شناسی

اخرین مطالب ارسال شده در انجمن

اموزش صيد گيش ماهي

فلای در آب های شور قسمت-1 صید  گیش ماهیان

یکی از کاربردی ترین روش های که ماهیگیران می توانند برای صید ماهی در آب های شور دریا استفاده کنند سیستم فلای فیشینگ می باشد دلیل هم بسیار واضع می باشد تنوع زیاد ماهی ها با تراکم زیاد و بزرگترین امتیاز درنده بودن اکثر ماهیان در یا می باشد. مهاجم بودن ماهی های دریا به شما کمک می کند که به راحتی با انجام دادن نکات ساده موفق به صید ماهی مورد نظر شوید. در این مقاله به صورت کاملا عمومی و ساده به چگونگی صید گیش ماهیان می پردازیم در ابتدا اشار کنم که این ماهی در ایران به نام های جاش و جیش نیز معروف می باشد.

در زیر می توانیم با این ماهی ها بیشتر آشنا شویم و اطلاعات علمی درباره نحوه زندگی  و  صید آن بافلای  آشنا شویم

 

براي ديدن بقيه به ادامه مطلب برويد


اشنايي با گیش پهن

group-fishs

نام فارسی:  گیش پهن 
نام بومی :  
نام انگلیسی :  Imposter trevally
نام علمی:  Carangoides talamparoides
تیره: Carangidae

مشخصات ماهی

فرم و رنگ بدن : بدن شدیدا فشرده و تقریبا بیضی شکل ، رنگ بدن در زمان حیات عموما نقره ای در قسمت پشت خاکستری مایل به آبی و در بخش شکمی سفید نقره ای است .یک لکه سیاه کوچک روی حاشیه بالایی سرپوش آبششی دارد .زبان سفید تا خاکستری کمرنگ است.

باله ها: باله سینه ای در انتها نوک دار و یا داسی شکل ، باله های شکمی موقعیت باله سینه ای داشته و  یک خار و 5 شعاع نرم دارد.

فلس : ناحیه شکمی سینه به طور مشخص تا پشت باله های شکمی و اغلب تا ابتدای دومین باله مخرجی لخت (بدون فلس) است و از سطح جانبی ناحیه لخت سینه تا قاعده باله سینه ای بطور مورب ادامه می یابد و بخش کوچکی را در بالا و جلوی قاعده باله سینه ای نیز شامل می شود. فلسها کوچک ، سیکلوئیدی و غالبا غیر مشخص است. خط جانبی در جلو قوسی شکل و قسمت خلفی خط جانبی دارای برجستگیهایی به نام کیل است.

دندان : دهان تا حدی قابل ارتجاع ، دندانها کرکی شکل و بصورت دسته ها در فکها دیده می شوند که غالبا واضح نیستند.

طول: بیشینه درازای بدن ۲۸cm  و طول استاندارد آن 18.5cm است.

سایر مشخصات: خارهای آبششی ۹-۶ خار  روی بخش بالایی ۲۲-۱۹ خار روی بخش پایینی و جمعا ۳۱-۲۷ خار  روی اولین کمان آبششی دارد.دهانه های آبششی وسیع  و پرده های آبششی جدا از هم و به قطعه رابط متصل نیستند.

مشخصات بیولوژی

مکان زندگی : اندازه آن متوسط  و  در آبهای ساحلی ،مصبها و  آبهای دریایی دور از ساحل بسر می برند. زندگی آنها انفرادی و یا دسته جمعی است.

تغذیه : به طور عموم گوشتخوار بوده و جز ماهیان درنده محسوب می شوند.

پراکنش: سراسر خلیج فارس و دریای عمان و دریاهای گرمسیری و معتدله دنیا

تولیدمثل: جزء ماهیان تخمگذار است .

ارزش اقتصادی: ارزش غذایی بالایی دارد.

روش صید: ترال ،پرساین ، تراپس

ماهیگیری چیست

برای مشاهده بقیه صفحات این موضوع کلیک کنید


ابزار اینستا گرام

تیک ابزارابزار اینستا گرام برای وبلاگ