وب سایت اصفهان فیشینگ

وب سایت ماهیگیری اصفهان فیشینگ

صید قزل الا در باران


. : باران چگونه بر صید قزل آلا تاثیر می گذارد : .

ماهیگیری در باران 

برخی ممکن است تعجب کنند که آیا ماهیگیری ماهی قزل آلا در هنگام باران مؤثر است یا خیر، و بسیاری از ماهیگیران به شما خواهند گفت که این کار واقعاً مؤثر است زیرا باران مقداری استتار ایجاد می کند و ماهی قزل آلا می داند که بیرون آمدن از مخفیگاه اشکالی ندارد. باران باعث کدر شدن آب می شود که می تواند دیدن طعمه ها را برای ماهی قزل آلا دشوار کند. بنابراین، توصیه می‌شود از فریب‌هایی استفاده کنید که لرزش قوی ایجاد می‌کنند تا توجه آن‌ها را به خود جلب کنند.

ماهی قزل آلا نیز جذب طعمه هایی می شود که می توانند به طور طبیعی حرکت ماهی طعمه مانند طعمه لنگ و طعمه های پلاستیکی نرم را تقلید کنند. به خاطر داشته باشید که باران سطح اکسیژن آب را افزایش می دهد که حس بویایی ماهی قزل آلا را تقویت می کند، بنابراین استفاده از جاذب عطر با طعمه خود می تواند بسیار موثر باشد. در واقع، روزهای بارانی فرصت خوبی برای هدف قرار دادن ماهی قزل آلا فراهم می کند، زیرا آنها هوای سرد را ترجیح می دهند و زمانی که دما کاهش می یابد، فعال تر می شوند. باران همچنین سطح اکسیژن آب را افزایش می دهد و باعث افت فشار هوا می شود که قزل آلا را گرسنه تر می کند. قزل آلا بسیار حساس است و به خوبی می تواند ببیند. آنها معمولاً نسبت به هرگونه تغییر در محیط خود محتاط هستند. آنها دارای خطوط جانبی ادراکی هستند که به آنها کمک می کند ارتعاشات در آب و همچنین تغییرات فشار را تشخیص دهند.  

اندازه و حجم باران در صید قزل الا

توضیح اینکه صید ماهی قزل آلا در باراندگی بهتر است کار آسانی نیست. این امر بسته به شدت باران و آب دارد. اگر ماهی قزل آلای در رودخانه ها صید می کنید، باران طولانی و شدید می تواند جریان رودخانه را تغییر دهد و آب را به هم بزند. شفافیت اب کاهش می یابد و ماهی به طور فعال تغذیه نمی کند. با این حال، باران متوسط ​​یا یک طوفان کوتاه می تواند به شما کمک زیادی بکند. زمان قبل و بعد از باران، با ابرها و شرایط کم نور مشخص می شود بیشتر قزل الا ها ترجیح می دهند زمانی که هوا کمی تاریک است، شکار کنند. همچنین باید بدانید که قزل آلا به خصوص ماهی  رودخانه ای وحشی با بارندگی مکان خود را تغییر می دهد و باید خود را تنظیم کنید تا حداکثر استفاده را از آن ببرید. اگر این کار را به درستی انجام دهید، نتایج فوق العاده خواهد بود. هنگامی که آسمان ابری است، طعمه های تیره تر کنتراست بیشتری ایجاد می کنند و ماهی قزل آلا می تواند آنها را بهتر ببیند. هنگام طوفان شدید و بارانی همراه با رعد و برق، باید از ماهیگیری خودداری کنید. زیرا آب بسیار متلاطم است و افزایش ناگهانی سطح آب، گل و لای از سواحل رودخانه ومحلول شدن در اب باعث می‌شود که ماهی غذا نخورد و مخفی شود و حتی ممکن است امنیت شخصی شما به نیز به خطر بیفتد. بارندگی کوتاه یا رعد و برق کوتاه بسیار خوب است، اما چند ساعت یا چند روز باران می‌تواند اثر معکوس داشته باشد. همانطور که قبلاً گفتم، تغییرات فشار هوا - ترجیحاً کاهش فشار هوا بهترین است. بهترین هوا برای ماهیگیری قزل آلا ابری است منظورم آسمان پوشیده از ابر است، نه فقط نیمه ابری. آن ابرها در ترکیب با کمی باران گاه به گاه هستند. حشرات همچنین در روزهایی مانند این علائم فعالیت را نشان می دهد و شما می توانید از فعالیت انها و تحریک ماهی ها بهره مند شوید

 

چرا قزل الا در باران فعالیت بیشتری دارد

هنگام بارندگی، آب زیادی وارد رودخانه می شود و سطح آب می تواند افزایش یابد و جریان ها را تغییر دهد. این افزایش حجم اب با تار شدن سطح اب به علت برخورد قطرات باران با بهم خوردن اب و کم شدن دید شکارچیان به داخل اب همراه است و باعث می شود که قزل آلا بزرگ جسورانه مخفیگاه معمول خود را ترک کند. و دست به شکار در نواحی مختلف رود بزنند  . باران حشرات زیادی را از سواحل رودخانه یا ورودی به آب می آورد و شما می خواهید طعمه خود را در منطقه ای که این اتفاق می افتد ارائه دهید. بهتر است ماهی قزل آلا را در نزدیکی سواحل جستجو کنید، جایی که آب به کندی حرکت می کند. قوانین مشابه برای آب های ساکن نیز معتبر است، جایی که قزل آلا از حشرات شسته شده تغذیه می کند به کنار دریاچه ها خواهد امد .

چرا قزل الا بارندگی را دوست دارد

 ماهیگیری قبل از رعد و برق کوتاه یا در روزهای ابری با بارندگی های گاه به گاه خفیف تا متوسط ​​بهترین کار است. ماهی‌ قزل الا آب خنک‌تر و شفاف را ترجیح می‌دهند و اغلب در صبح زود و عصر تغذیه می‌کنند. در این زمان‌ها خورشید، نور نسبتاً کمی را فراهم می‌کند، و برخلاف ان قزل آلا در طول روزهای گرم تابستان در ظهر کمتر خوراک میکنند . در هنگام باران، آسمان ابری نور خورشید را مسدود می کند و این شرایط کم نور را در هر زمانی از روز ایجاد می کند. باران همچنین اکسیژن می آورد و انواع حشرات را به آب می برد. همه اینها چیزی است که باعث جذب ماهی قزل آلا و تشویق به تغذیه می شود. اگر طعمه خود را به درستی ارائه دهید، نوک ها زیادی از طرف ماهی ها دریافت خواهید کرد. باران همچنین فشار هوا را کاهش می دهد و افت ناگهانی فشار باعث ایجاد دیوانگی در تغذیه می شود. تئوری های زیادی وجود دارد که چرا این گونه است. یکی احساس امنیت قزل آلا در نور کم است . یا اینکه در نور کم رفتار طعمه های طبیعی ماهی در اب بیشتر میشود که ماهی قزل آلا را جذب می کند. یا به علت افت فشار ماهی ها می توانند تغییر را در مثانه های هوایی خود احساس کنند و بهتر به خوراک بپردازد . به عنوان یک ماهیگیر، فقط باید بدانید که چگونه این شرایط را تشخیص دهید و چگونه از آن نهایت استفاده را ببرید. این امر به ویژه در ماه‌های گرم‌تر اهمیت دارد، زمانی که باران و آسمان ابری برای شما و ماهی قزل آلا یک طراوت خواهد بود.

ماهیگیری قزل آلا در رعد و برق کوتاه

افت ناگهانی فشار هوا که قبل از رعد و برق رخ می دهد برای ماهیگیری عالی است و اگر می توانید، باید از این زمان برای گرفتن گازهای بیشتر استفاده کنید. این زمان برای صید انواع ماهی، نه فقط قزل آلا، عالی است. پس از طوفان، بسیاری از گونه های ماهی فعالیت بیشتری نشان می دهند و مدت کوتاهی وجود دارد که می توانید آنها را صید کنید. به همین دلیل زمان قبل از رعد و برق بهتر در نظر گرفته می شود. با این حال، وقتی صحبت از صید قزل آلا بعد از رعد و برق می شود، وضعیت کمی متفاوت است. وقتی طوفان بگذرد، بسیاری از حشرات (گونه های خاص به مکان شما بستگی دارد) به شدت فعال می شوند. در این زمان، ماهیگیران پشه باید طعمه هایی را ارائه دهند که از گونه های فعال محلی شما تقلید کنند تا از نتیجه لذت ببرند. تا زمانی که آن حشرات فعال هستند و شرایط نور هنوز کم است، قزل آلا نیز فعال خواهد بود. وقتی این فعالیت بعد از رعد و برق را با سایر گونه های ماهی مقایسه می کنید، قزل آلا قطعا فعال تر است.

فوائد باران برای ماهیگیری قزل الا

 قزل آلا معمولاً در باران بهتر خوراک میکند  زیرا در نور کم فعال تر می شود چشمان قزل الا پلک ندارد و نور زیاد چشمان انها را اذیت میکند . معمولاً وقتی باران می‌بارد، هوا ابری می‌شود، بنابراین به طور طبیعی نور اطراف  آب را که ماهی قزل آلا در آن شنا می‌کند کم می‌کند. در نتیجه، صید ماهی قزل آلا در باران می‌تواند بسیار موفق باشد. باران آب را خنک تر می کند، بنابراین ماهی قزل آلا تمایل به بالا آمدن به سطح دارد که ماهیگیری را برای آنها آسان تر می کند.  با این حال، این تنها تغییراتی نیستند که هنگام بارندگی اتفاق می‌افتند. روزهای بارانی در واقع مزایای بسیار بیشتری از آنچه فکر می کنید دارند.  یکی از آن تغییرات خوب این است که قزل آلا به اندازه معمول در طول روز نگران شکارچیان خود نیست. باران به ماهی قزل آلا پوششی از چشم شکارچیان می دهد، بنابراین آنها احساس آزادی بیشتری برای شنا کردن به سطح اب و رفتن به مناطق کم عمق تر می کنند. ماهی قزل آلا به اندازه کافی باهوش است که بداند باران مقدار دقیق پوشش مورد نیاز آنها را فراهم می کند تا بتوانند آزادانه در اطراف شنا کنند. قزل آلا معمولاً در طول روز در مناطق سایه پنهان می شود تا از دید شکارچیان جلوگیری کند، برخلاف هنگام باران ازادانه تحرک دارد چون سطح اب متلاتم است و دیدی از بیرون ندارد .  نکته جالب دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که وقتی باران به سطح آب می رسد، می تواند دمایی بالاتر از حد طبیعی ایجاد کند که باعث می شود ماهی قزل آلا متابولیسم بالاتری داشته باشد. باران همچنین جریان های آب غیرقابل پیش بینی را به وجود می آورد. ترکیب دو مورد از این شرایط می تواند ماهی قزل آلا را به سمت تغذیه تهاجمی تر سوق دهد.

چگونه قزل آلا را در باران صید کنیم

مهمترین کاری که می توانید هنگام صید قزل آلا در باران انجام دهید این است که انواع مختلفی از طعمه ها را داشته باشید. باید بدانیم که تمرکز ماهی قزل بر روی چه طعمه طبیعی جلب شده و همانند ان را استفاده کنیم . ممکن است سیبلاب موجب پراکندی بچه ماهی ها و شکار اسان انها شده باشد یا باد حشرات زیادی را داخل اب ریخته باشد . ماهیگیران اعلام کرده اند که یکی از بهترین راه ها برای صید ماهی قزل آلا در باران استفاده از طعمه معطر است. ماهیگیری با دو چوب شانس شما را برای صید قزل آلا در باران افزایش می دهد. معمولاً ماهیگیران طعمه زنده را روی یک چوب و یک اسپینر چرخنده روی دیگری قرار می دهند. به این ترتیب، اگر قزل آلا روی اسپینر شما گاز نگیرد، احتمالاً آن را گاز می گیرد و بالعکس. در باران بهتر است ماهی قزل آلا را در نزدیکی سواحل جستجو کنید زیرا قزل آلا معمولاً به دنبال سطحی از آب است که کندتر است. آب های ساکن نیز گزینه بسیار خوبی هستند زیرا قزل آلا معمولاً حشراتی را پیدا می کند که از باران شسته شده اند. ماهیگیری در مناطق با ثبات تر نیز می تواند برای ماهیگیران بسیار آسان تر باشد. باران می تواند جریان های زیادی را هنگام ورود به رودخانه یا نهر ایجاد کند. این باعث می شود که سطح آب بسته به شدت باران تا ارتفاع غیرقابل پیش بینی افزایش یابد. این باعث می شود که قزل آلا از نقطه اصلی خود به یک نقطه آرام تر در آب حرکت کند.

رژیم غذایی آنها بیشتر شامل پوره سنجاقک، پوره مگس کادیس، زالو، حلزون، خرچنگ و سایر ماهی های طعمه کوچک است. آنها همچنین از بی مهرگان آبزی مانند لارو حشرات تغذیه می کنند همانطور که قبلا ذکر شد، ماهی قزل آلا به هر گونه تغییر در محیط خود از جمله تغییر در آب و هوا یا شرایط آب حساس است. طوفان و باران می توانند تغییرات قابل توجهی در محیط زیست ماهی ایجاد کنند، مانند تغییرات دما، افزایش سطح اکسیژن و افت فشار هوا. این تغییرات می تواند بر الگوهای رفتاری طبیعی ماهی قزل آلا و نحوه تغذیه آن تأثیر بگذارد به همین دلیل صید ماهی قزل آلا در روزهای بارانی ایده آل است زیرا آب سردتر می شود و اکسیژن بیشتری در آن وجود دارد. این باعث می شود ماهی قزل آلا فعال تر و مایل به شکار برای وعده های غذایی بالقوه باشد. از آنجایی که ماهی قزل آلا در باران فعال تر می شود، هدف قرار دادن آنها بسیار آسان تر خواهد بود.

با این حال، نکات مهمی وجود دارد که باید قبل از صید ماهی قزل آلا در یک روز بارانی بدانید، مانند اینکه کجا آنها را هدف بگیرید و چه نوع وسایلی را باید همراه داشته باشید. بهتر است آنها را در مناطقی هدف قرار دهید که عمق آب از عمیق به کم عمق تغییر می کند. آنها در نزدیکی سواحل و شکاف های جاری مانند سنگ ها و درختان که آب به آرامی حرکت می کند، می مانند. هنگام ماهیگیری در هوای بارانی باید با وسایل مناسب آماده باشید زیرا می تواند شانس شما را برای صید موفقیت آمیز ماهی قزل آلا تحت تأثیر قرار دهد. مهمترین چیز این است که لباس های مناسب مانند ژاکت ضد آب، شلوار و دستکش ماهیگیری بپوشید تا مطمئن شوید که تا حد ممکن خشک و گرم خواهید بود. شما همچنین می توانید یک کیسه ضد آب برای خشک نگه داشتن تمام وسایل خود به همراه داشته باشید.

به شما تبریک میگویم که توانستید با خواندن مطلب اموزشی صید قزل الا در باران کمی سطح اطلاعات ماهیگیری خود را بالاتر ببرید. احتمالا شما جز ان یک درصد ماهیگیرانی هستید که توانایی خواندن مطالب و ارتقاء سطح خود را دارند . با اصفهان فیشینگ می توانید به سرعت در ماهیگیری توانا شوید

avatar
Nafisnasr پاسخ
بسیار عالی و مفید 👌🌹🌹

avatar
mohamadnasri پاسخ
نقل قول: Nafisnasr
بسیار عالی و مفید 👌🌹🌹

متشکرم 🌷🌹🙏
نظر شما چیست ؟

عکس خوانده نمی‌شود